(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí
STĚHUJEME SE!!! - naši pobočku v Chomutově naleznete od 1. 8. 2023 na nové adrese: Puchmayerova 133, Chomutov

Mosela a Rýn - exkluzivní zájezd nejen pro milovníky vína

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Jedinečný zájezd s ochutnávkou vín

Rychlý přehled
 • 5denní zájezd s denním přejezdem
 • ubytování na jednom místě v hotelu 3*
 • ochutnávky vín a večeře v ceně
Trasa
 • Speyer
 • Bad Kreuznach
 • Koblenz
 • Cochem
 • Bernkastel
 • Trier
 • Stolzenfels
 • Oberwesel
 • Heidelberg

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Špýr - staré císařské město s tisíciletou tradicí

Podíváme se do císařského Dómu z 11. století, který je na seznamu UNESCO a je nejvýznamnější románskou památkou v Německu. Nedaleko dómu budeme mít možnost navštívit Historické muzeum Falce s římskými i franckými sbírkami, nálezy z císařských hrobek či dobovým nábytkem. Jedním z největších lákadel pro návštěvníky je však Vinařské muzeum umístěné v suterénu. Mezi jeho největší poklady patří 13 metrů dlouhý hroznový lis z roku 1727 a nejstarší známé víno světa, které ukrývá římská nádoba naplněná ve třetím století.

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně do Německa. Odpoledne se zastavíme ve starém císařském městě s tisíciletou tradicí Špýr (Speyer). Podíváme se do císařského Dómu z 11. století, který je na seznamu UNESCO a je nejvýznamnější románskou památkou v Německu. Nedaleko Dómu budeme mít možnost navštívit Historické muzeum Falce s římskými i franckými sbírkami, nálezy z císařských hrobek či dobovým nábytkem. Jedním z největších lákadel pro návštěvníky je však Vinařské muzeum umístěné v suterénu. Mezi jeho největší poklady patří 13 metrů dlouhý hroznový lis z roku 1727 a nejstarší známé víno světa, které ukrývá římská nádoba naplněná ve třetím století. V podvečer se zastavíme na ochutnávku vín a večeři v oblasti lázeňského města Bad Kreuznach, která je proslulá díky vynikajícímu Rieslingu, Silvanu a Müller Thurgau. Na ubytování dojedeme do Koblenze, města na soutoku Rýna a Mosely. Náš hotel 3* se nachází v centru města. Nocleh.

2. den
Snídaně. Tento den strávíme v krásném údolí řeky Mosely, které je lemováno terasovitými vinicemi. Nejprve zavítáme do vinařského městečka Cochem, které se nachází pod siluetou stejnojmenného hradu. Poté si prohlédneme městečko Bernkastel s hrázděnými domy. Odjedeme do starobylého Trevíru (Trier) – snad nejstaršího německého města, které bylo údajně založeno již roku 16 před naším letopočtem samotným císařem Augustem. Dobu římskou připomíná řada památek, např. Městská brána nebo Královská falc. Podíváme se na poutavé hlavní trhové náměstí s křížem a kašnou i k Dómu sv. Petra nebo k sousedícímu gotickému kostelu Panny Marie. Ve vinařství firmy Von Nell si pochutnáme nejen na zajímavém menu, jehož součástí je i polévka a krém z Rieslingu, ale ochutnáme i místní vína. Po večeři se vrátíme do Koblenze. Nocleh.

3. den
Snídaně. Ráno pojedeme na prohlídku soukromého zámku Stolzenfels, který se nachází jen několik kilometrů od Koblenze. Tato původní pevnost ze 13. století na levém břehu Rýna byla přestavěna v 19. století dle plánů slavného pruského architekta Fridricha Schinkela a proměnila se v novogotický zámek se středomořskou atmosférou. Z terasy zámku se nám naskytne nádherný výhled na Rýn i na město Koblenz. Ve zbytku dne se seznámíme se samotným městem Koblenz, který se nám stane na další dny domovem. Podíváme se k „Německému rohu“, místu, kde se Mosela vlévá do Rýna, navštívíme baziliku St. Castor. Na náměstí Floristmarkt uvidíme jezdce na koni, jež představuje zbohatlíka Johanna von Kobema sťatého v roce 1536 a každou půlhodinu vyplazuje na kolemjdoucí jazyk. Uvidíme Alte Burg a nesmíme si nechat ujít příležitost zavítat do terasovitých zahrad kurfiřtského zámku. I zde budeme odměněni krásným výhledem na Rýn. Nabízí se i možnost vyjet prosklenou kabinovou lanovkou na pevnost Ehrenbreitstein (14,9 EUR) s panoramatickými dech beroucími výhledy na Rýnský roh a celou oblast, která byla pro svou krásu zařazena na seznam UNESCO. Ve svém volnu můžeme navštívit některé z místních vyhlášených restaurací a kaváren a vychutnat si atmosféru tohoto jedinečného města s více než dvoutisíciletou historií.

4. den
Po snídani nás čeká plavba lodí po nejkrásnějším úseku řeky Rýn. Z paluby lodi můžeme pozorovat romantické zříceniny rytířských hradů (Stolzenfels, Marksburg, Pfalzgafenstein), malebné obce, vinice a sady nebo pověstmi opředenou skálu Loreley. Vystoupíme v malebném Oberweselu nazývaném „město věží a vína“. Již z dálky rozpoznáme siluetu města s hradem Schönburg, kostelem Panny Marie vybudovaným z červeného kamene a působivou městskou hradbou s 16 středověkými věžemi. Moderní architektura v centru města se snoubí s kouzlem starých hrázděných domů. Prohlédneme si architektonické poklady toto města, které nás vrátí do středověku, kdy město zažívalo svůj rozkvět. A jak chutná Riesling z vinic kolem Rýna, se přesvědčíme v místním vinařství. Večer se vrátíme do Koblenze, kde budeme mít volný večer s možností vybrat si k večeři některou z nábřežních restaurací u Rýna.

5. den
Po snídani se rozloučíme s oblastí Rýna a budeme směřovat do jednoho z nejkrásnějších německých měst, Heidelbergu, hlavního univerzitního města Německa. Ohromí nás pohádková kulisa barokního města nad řekou Neckar se vznešenou siluetou zámku bdícím na svahu v 70 metrové výšce nad hladinou řeky. Projdeme se po Starém mostě s osmi oblouky a do středověkého města s kouzelnými náměstími, kašnami a slavným kostelem sv. Ducha vstoupíme Mostní branou, která byla součástí opevnění. V labyrintu uliček s honosnými měšťanskými domy nás to bude lákat k posezení v jedné z mnoha kaváren a restaurací, vinných barů, ale i množství obchůdků se suvenýry. Optimistická studentská atmosféra dosvědčuje, že se právě nacházíme ve městě, kde ve 14. století vznikla 1. německá univerzita. Ve svém volném čase můžeme navštívit Heidelberský zámek, v jehož vinném sklípku odpočívá také největší sud na světě – je zhotovený ze 130 dubových klád, dlouhý více než osm, široký sedm metrů a pojme 221 726 litrů. V ceně vstupenky je i jízda funikulární železnicí. Studenty naopak možná zaujme univerzitní muzeum a bývalá studentská věznice, jiní si budou chtít prohlédnout německé farmaceutické muzeum. Do Plzně a Prahy přijedeme ve večerních, do Brna pozdních večerních hodinách (cca 22:30 hod.).

Příplatky u průvodce
Pro nahlášené klienty je zajištěna plavba lodí Koblenz – Oberwesel za 39 EUR (skupinová cena od 30 osob). Nutná je rezervace při sepsání smlouvy, platba u průvodce na místě v EUR.

Minimální výměna na vstupy
35 EUR.

Poznávací zájezdy
Německo - LastMinute
Ceny za osobu