(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Perly Saska - hrady, zámky, zahrady a pevnosti

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Díky svým zámkům, hradům a zahradám ze všech historických epoch je Sasko jednou z nejbohatších a nejrozmanitějších kulturních krajin Evropy

Rychlý přehled
  • 3denní zájezd s denním přejezdem
Trasa
  • Augustusburg
  • Lichtenwalde
  • Kriebstein
  • Pillnitz
  • Moritzburg
  • Grosssedlitz
  • Königstein

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
3denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Ráno odjezd. Návštěva impozantního renesančního zámku Augustusburgu. Staré lovecké sídlo se tyčí nad údolím říčky Zschopau. V zámku naleznete největší muzeum motocyklů v Evropě a dále několik menších muzeí. Přejezd k zámku Lichtenwalde s jedním z nejkrásnějších parkových areálů Německa. V zrekonstruovaném zámeckém parku naleznete velké množství vodních fontán, teras a průhledových cest. Návštěva hradu Kriebstein, o němž je možno tvrdit, že je nejhezčím rytířským hradem celého Saska. Gotický hrad leží na strmém skalnatém ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Zschopau. Prohlídka hradu nabízí k prohlédnutí portrétní obrazy, gotické haly, rytířský sál, honební pokoj, pokladnici a významný křídlový oltář Sv. Alexia z r. 1520. Ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Zámek a zahrady Pillnitz. Anglická, holandská a čínská zahrada rozlehlého parku vábí k procházkám, oranžérie a skleník s palmami lákají zájemce o botaniku k prohlídkám exotických pokladů. Návštěva zámku Moritzburg, který je nazýván Perlou saského baroka. Obsahuje rozsáhlé sbírky loveckých trofejí, čínského, japonského a míšeňského porcelánu. Na zámku se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Návštěva Drážďan, metropole Saska, která je nazývána Florencií na Labi - Theaterplatz s pomníkem krále Jana a budovou Semperovy opery, Zwinger komplex barokních budov se zahradou, ležící ve Starém městě, jedná se o jedno z nejvýznamnějších stavebních děl z období baroka v Německu, zámek a kostel Frauenkirche. Kostel sv. Kříže. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva barokních zahrad Grosssedlitz, které patří mezi nejpozoruhodnější zahradní areály v Německu, tzv. Saské Versailles. Naleznete zde řadu úžasných vodotrysků, květinových záhonů a vzácných dřevin. Pevnost Königstein, patří mezi nejoblíbenější výletní místa v Sasku. Uprostřed bizarní krajiny Saského Švýcarska, na skalní plošině ve výši 247 metrů nad hladinou Labe, se nachází více jak 50 různých stavebních objektů, svědků minulých staletí. Večer návrat.

Minimální výměna na vstupy
40 EUR.

Poznávací zájezdy
Německo - LastMinute
Ceny za osobu