(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Skály a vrcholy kopců Švábské Alby zdobí velké množství hradů, zámků a zřícenin, které tak dokumentují bohatství hradů a zámků, které je v Německu téměř unikátní. Hrad Hohenzollern, zámek Sigmaringen a zámek Lichtenstein vypadají jako skutečné zámky z pohádek.

Rychlý přehled
  • 3denní zájezd
Trasa
  • Rothenburg ob der Tauber
  • Ludwigsburg
  • Lichtenstein
  • Bad Urach
  • Hohenzollern
  • Beuron
  • Sigmaringen

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Hohenzollern - příplatek 650 Kč / os.

Individuální prohlídka vnitřních prostor hradu (prohlídky s výkladem zde nejsou organizovány). Exponáty jsou opatřeny popisy v NJ, AJ / případně lze stáhnout aplikaci (NJ,AJ,FJ). V ceně vstupenky je zahrnuta také kyvadlová doprava z parkoviště k hradu a zpět.

Sigmaringen - příplatek 400 Kč / os.

Skupinová prohlídka s místním průvodcem a výkladem v německém jazyce (překlad do českého jazyka je zajištěn průvodcem zájezdu, který skupinu doprovází).

Popis
3denní zájezd

1. den
Odjezd dopoledne. Návštěva bavorského městečka Rothenburg ob der Tauber, které je známé pro své ze středověku zachovalé staré město s mnoha klikatými uličkami a malými náměstími obklopené hrázděnými domy. Ubytování, nocleh.

2. den
Snídaně. Zámek Ludwigsburg – „švábské Versailles“, jeden z nejkrásnějších a největších barokních zámků v Německu, prohlídka interiéru zámku – vývoj slohů přes pozdní baroko, rokoko až po empír. Zámek Lichtenstein – vyhlídka z nádvoří pohádkového zámku, který patří vévodům z Urachu. Bad Urach – lázeňské město v srdci Švábské Alby, prohlídka starého města. Ubytování. Nocleh.

3. den
Snídaně. Prohlídka hradu Hohenzollern, položeném na 855 m vysokém kopci u městečka Hechingen, který patří k nejkrásnějším a nejvíce navštěvovaným hradům v Evropě. Byl sídlem rodu Hohenzollernů, kteří se dostali k moci ve středověku a vládli Prusku a Braniborsku až do konce první světové války. Nejvýznamnějším exponátem je koruna Viléma II. nebo osobní věci Bedřicha II. Velikého. Klášter Beuron, prohlídka kostela. Průjezd krásným údolím Dunaje. Zámek Sigmaringen s mnoha věžičkami a s jedinečnou zbrojnicí, která je jednou z největších soukromých sbírek v Evropě, prohlídka interiéru zámku. Odjezd zpět do ČR. Návrat po půlnoci.

Minimální výměna na vstupy
50 EUR.

Poznávací zájezdy
Německo - LastMinute
Ceny za osobu