(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Romantické údolí Mosely a Rýna, Heidelberg

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

4denní zájezd s denními přejezdy

Rychlý přehled
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Návštěva starobylého města Heidelbergu, zámek – přes 600 let stará stavba je největší ruinou v Německu. Náměstí Marktplatz s Neptunovou kašnou, Heidelberská univerzita. Speyer - románský dóm Panny Marie a sv. Štěpána UNESCO, hlavní ulice Maxmilianstrasse, městská brána Altpörtel. Přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Trevír – nejstarší město Německa s četnými památkami z římské doby, mnohé na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Průjezd údolím Mosely, městečko s hrázděnými domy Bernkastel, vinařské městečko Cochem. Prohlídka středověkého hradu Eltz ležícího na skále nad řekou Elzbach. Ochutnávka vynikajících vín z terasovitých vinic v údolí Mosely. Ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva benediktýnského kláštera Maria Laach, mistrovského díla evropské románské architektury ležícího uprostřed lesů u jezera Laecher See, které se vytvořilo v kráteru sopky. Remagen – místo, kde se odehrála důležitá bitva 2. světové války. Bonn – bývalé hlavní město, rodiště L. van Beethovena, radnice v rokokovém stylu, třída Poppelsdorfer Allee se stejnojmenným palácem. Výjezd lanovkou na Dračí skálu tyčící se nad majestátně plynoucím Rýnem v pohoří Siebengebirge. Pohádkový výhled na malebnou krajinou a novogotický hrad Drachenburg. Možnost nenáročné procházky. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den
Snídaně. Údolí Rýna v úseku Koblenz Mohuč UNESCO. Vinařský Boppard s hradem Balduinsburg. Projížďka po Rýnu k romantické skále Loreley opředené pověstí o víle lákající lodníky. Z lodi je možno vidět hrady Liebenstein, Sterrenberg, Maus, zříceninu Rheinfels a hrad Katz. Bacharach – místo svatby Karla IV. S Annou Falckou. Prohlídka arcibiskupského města Mohuče s architekturou 17. století a monumentálním dómem. Odjezd zpět do ČR. Návrat před půlnocí.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy
Německo - LastMinute
Ceny za osobu