(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Romantické údolí Mosely a Rýna, Heidelberg

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

4denní zájezd s denními přejezdy

Rychlý přehled
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis
4denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Návštěva starobylého města Heidelbergu, zámek – přes 600 let stará stavba je největší ruinou v Německu. Náměstí Marktplatz s Neptunovou kašnou, Heidelberská univerzita. Speyer - románský dóm Panny Marie a sv. Štěpána UNESCO, hlavní ulice Maxmilianstrasse, městská brána Altpörtel. Přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Trevír – nejstarší město Německa s četnými památkami z římské doby, mnohé na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Průjezd údolím Mosely, městečko s hrázděnými domy Bernkastel, vinařské městečko Cochem. Prohlídka středověkého hradu Eltz ležícího na skále nad řekou Elzbach. Přejezd na ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva benediktýnského kláštera Maria Laach, mistrovského díla evropské románské architektury ležícího uprostřed lesů u jezera Laecher See, které se vytvořilo v kráteru sopky. Remagen – místo, kde se odehrála důležitá bitva 2. světové války. Bonn – bývalé hlavní město, rodiště L. van Beethovena, radnice v rokokovém stylu, třída Poppelsdorfer Allee se stejnojmenným palácem. Výjezd lanovkou na Dračí skálu tyčící se nad majestátně plynoucím Rýnem v pohoří Siebengebirge. Pohádkový výhled na malebnou krajinou a novogotický hrad Drachenburg. Možnost nenáročné procházky. Ochutnávka vynikajících vín z terasovitých vinic v údolí Mosely. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den
Snídaně. Údolí Rýna v úseku Koblenz Mohuč UNESCO. Vinařský Boppard s hradem Balduinsburg. Projížďka po Rýnu k romantické skále Loreley opředené pověstí o víle lákající lodníky. Z lodi je možno vidět hrady Liebenstein, Sterrenberg, Maus, zříceninu Rheinfels a hrad Katz. Bacharach – místo svatby Karla IV. S Annou Falckou. Prohlídka arcibiskupského města Mohuče s architekturou 17. století a monumentálním dómem. Odjezd zpět do ČR. Návrat před půlnocí.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy