(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Romantické údolí Mosely a Rýna

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Návštěva starobylé města Heidelbergu, zámek – přes 600 let stará stavba je největší ruinou v Německu. Náměstí Marktplatz s Neptunovou kašnou, Heidelberská univerzita. Speyer - románský dóm Panny Marie a sv. Štěpána UNESCO, hlavní ulice Maxmilianstrasse, městská brána Altpörtel. Přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Trevír – nejstarší město Německa s četnými památkami z římské doby, mnohé na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Průjezd údolím Mosely, městečko s hrázděnými domy Bernkastel, vinařské městečko Cochem. Prohlídka středověkého hradu Eltz ležícího na skále nad řekou Elzbach. Ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva benediktýnského kláštera Maria Laach, mistrovského díla evropské románské architektury ležícího uprostřed lesů u jezera Laecher See, které se vytvořilo v kráteru sopky. Remagen – místo, kde se odehrála důležitá bitva 2. světové války. Bonn – bývalé hlavní město, rodiště L. van Beethovena, radnice v rokokovém stylu, třída Poppelsdorfer Allee se stejnojmenným palácem. Výjezdu lanovkou na Dračí skálu tyčící se nad majestátně plynoucím Rýnem v pohoří Siebengebirge. Pohádkový výhled na malebnou krajinou a novogotický hrad Drachenburg. Možnost nenáročné procházky. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den
Snídaně. Údolí Rýna v úseku Koblenz Mohuč UNESCO. Vinařský Boppard s hradem Balduinsburg. Projížďka po Rýnu k romantické skále Loreley opředené pověstí o víle lákající lodníky. Z lodi je možno vidět hrady Liebenstein, Sterrenberg, Maus, zříceninu Rheinfels a hrad Katz. Bacharach – místo svatby Karla IV. S Annou Falckou. Prohlídka arcibiskupského města Mohuče s architekturou 17. století a monumentálním dómem. Odjezd zpět do ČR. Návrat večer.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy
Německo - LastMinute
Ceny za osobu