(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Romantické údolí Neckaru, Mosely a Rýna

Německo, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Bad Wimpfen – lázeňské městečko na řece Neckar s nádherným historickým centrem s hrázděnými domy a gotickým klášterním kostelem. Z věže Blaue Turm je krásný výhled na celé město a údolí Neckaru. Průjezd údolím řeky Neckar, přes Eberbach a romantické městečko Hirschhorn s vysoko položeným hradem, městečko Neckarsteinach s malebnými uličkami a čtyřmi hradními zříceninami. Přejezd na ubytování. Nocleh

2. den
Snídaně. Trevír – nejstarší město Německa s četnými památkami z římské doby, mnohé na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Průjezd údolím Mosely, městečko s hrázděnými domy Bernkastel, vinařské městečko Cochem. Prohlídka středověkého hradu Eltz ležícího na skále nad řekou Elzbach. Ubytování, nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva benediktýnského kláštera Maria Laach, mistrovského díla evropské románské architektury ležícího uprostřed lesů u jezera Laecher See, které se vytvořilo v kráteru sopky. Remagen – místo, kde se odehrála důležitá bitva 2. světové války. Bonn – bývalé hlavní město, rodiště L. van Beethovena, radnice v rokokovém stylu, třída Poppelsdorfer Allee se stejnojmenným palácem. Výjezd lanovkou na Dračí skálu tyčící se nad majestátně plynoucím Rýnem v pohoří Siebengebirge. Pohádkový výhled na malebnou krajinou a novogotický hrad Drachenburg. Možnost nenáročné procházky. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den
Snídaně. Údolí Rýna v úseku Koblenz Mohuč. Vinařský Boppard s hradem Balduinsburg. Projížďka po Rýnu k romantické skále Loreley opředené pověstí o víle lákající lodníky. Z lodi je možno vidět hrady Liebenstein, Sterrenberg, Maus, zříceninu Rheinfels a hrad Katz. Bacharach – místo svatby Karla IV. S Annou Falckou. Prohlídka arcibiskupského města Mohuče s architekturou 17. století a monumentálním dómem. Odjezd zpět do ČR. Návrat večer.

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy
Německo - LastMinute
Ceny za osobu