(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Uvidíte známá místa Norska, malebné královské město Bergen s dřevěnými domy na nábřeží, zelenou norskou metropoli Oslo i norské fjordy.

Rychlý přehled
  • 6(7) denní zájezd
  • ubytování v turistických hotelech
  • vyhlídková plavba po Geirangerfjordu v ceně
Trasa
  • Bergen • Sognefjord • Geirangerfjord • Alesund • Trollstigen • Lillehammer • Oslo

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6(7) denní zájezd

1. den

10.6. odlet z Prahy do Bergenu s přestupem. Po příletu transfer do hotelu, nocleh. V tomto termínu je zájezd o jeden den delší.


11.7. odlet z Prahy do Osla, nocleh u letiště a ráno 12.7. do Bergenu.

28. 7. odlet z Prahy do Bergenu s přestupem. Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

2. den
Prohlídku druhého největšího města Norska – Bergenu – začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost podívat se na vyhlídku Floyen, kam se lze, podobně jako na pražský Petřín, svézt pozemní lanovou dráhou. Světlo je na severu v letních měsících dlouho do noci, proto ještě navečer odjedeme mimo Bergen na ubytování. Nocleh a večeře.

3. den
Dnešek již bude zcela ve znamení fjordů a ledovců. Přes dříve nejdelší fjord světa Sognefjorden poplujeme trajektem. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Odpoledne budeme mít čas na asi 2-3hodinovou vycházku za pohledy na ledovcový splaz Briksdalsbreen, který již ustoupil vysoko nad skálu a vytváří pod sebou ledovcovou lagunu. Splaz je součástí největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Pokud bude dostatek času a bude nám přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu Geiranger hluboko v údolí. Navečer nás čeká další atraktivní program – plavba po fjordu Geirangerfjorden (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester a Nápadník. Plavba je v ceně zájezdu. Poté dojedeme na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den
Mezi nejkrásněji situovaná sídla Norska patří přístavní město Alesund, postavené na několika ostrovech. Město navštívíme po překonání Storfjordu trajektem. Alesund v roce 1904 vyhořel a nové centrum bylo vybudováno ve stylu Art nouveau. Budeme mít možnost navštívit jedno z největších mořských akvárií v severní Evropě nebo Centrum secesní architektury. Později odpoledne se autobusem vydáme na vrchol slavné silnice Trollstigen (Trolí stezka), kde se nachází i moderní vyhlídka. Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Dopoledne si nejprve prohlédneme sloupový kostel v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen, jímž poté dojedeme do olympijského Lillehammeru. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Přesun do hlavního města Osla. Při odpolední procházce městem uvidíme jednu z moderních dominant města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Večer si zajdeme do parku Frogner. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, vč. symbolu města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Přejezd na ubytování mimo centrum města. Veřeře a nocleh.


V termínu 10. 6. – 16. 6. je nocleh navíc v Gjoviku (další olympijské město u jezera Mjosa). Uvidíme mj. divokou přírodu u ledovcové řeky Sjoa, kde se zajdeme podívat na soutěsku Rytířův skok.

6. den
Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí Bygdoy, na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Závěrem našeho pobytu v Norsku se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Přesun na letiště a odpoledne odlet do Prahy.


V termínu 10. 6. – 16. 6. bude program v Oslo rozložen na dva dny (do 6. a 7. dne).

7. den
Dne 16. 6. dokončení programu v Oslu a odlet do Prahy odpoledne.

Minimální výměna na vstupy
800 NOK.

Poznávací zájezdy