(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Uvidíte známá místa Norska, majestátné fjordy, ledovcové splazy, nespoutané řeky a vodopády a poznáme i kouzlo hlavního města Oslo.

Rychlý přehled
  • 6/7denní zájezd
  • ubytování v turistických hotelech
  • vyhlídková plavba po Geirangerfjordu v ceně
Trasa
  • Oslo • Bygdoy • Holmenkollen • Lillelhammer • NP Jotunheimen • Romsdalen • Trollveggen • Trollstigen • Geirangerfjord • Dalsnibba • Sognefjellvegen • Lom

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6/7denní zájezd

1. den
Odlet během dne z Prahy na největší norské letiště Gardermoen. V termínu 22.6.-28.6.2023 je odlet z Prahy večer, zájezd je 7denní a je nocleh navíc.
Prohlídka hlavního města Norska Oslo bude rozdělena do části prvního a druhého dne. V centru Osla se projdeme pěší zónou Karl Johans Gate, v jejímž dosahu se nachází hlavní historické stavby – katedrála, parlament, národní divadlo, královský zámek a známá cihlově červená radnice. Moderní část města najdeme na břehu Oslofjordu – bělostnou budovu Opery, knihovnu a zcela nové muzeum malíře Edvarda Muncha. Na poloostrově muzeí Bygdoy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Procházka nás čeká i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování odjedeme mimo centrum města. Večeře a nocleh.

2. den
Snídaně. Dopoledne pokračování v prohlídce Osla. Odpoledne zamíříme do oblasti Zimních olympijských her 1994 u největšího norského jezera Mjosa. V Lillehammeru je na výběr pohled z vrcholku skokanských můstků anebo prohlídka přes 100 let starého, a přesto moderního skanzenu Maihaugen. Přesun na ubytování. V termínu 21.8.-27.8.2023 bude prohlídka Lillehammeru na programu až 6. den. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Dnešní den patří malebné norské přírodě a krajině. Budeme se pohybovat v prostoru mezi nejstarším národním parkem Rondane a východním okrajem NP Jotunheimen, v jehož srdci leží nejvyšší hory celé Skandinávie. Za dobrého počasí projedeme vyhlídkovou cestou Peer Gynt Vegen (do oblasti je zasazen děj Ibsenovy hry Peer Gynt). Dalším cílem bude údolí ledovcové řeky Sjoa, jejíž divoké peřeje v nekonečných borových lesech vás jistě uchvátí. Vycházkou dojdeme k soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok). Odpoledne podnikneme se na okraj NP Rondane, kde podnikneme nenáročnou procházku u jezera Smuksjo a stejnojmenné chaty Smuksjoseter. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Dnes a zítra budeme cestovat ve fjordech, hluboce zařezaných údolích naplněných ledovci, řekami, jezery, a hlavně mořskou vodou. Pro tuto jedinečnost jsou norské fjordy součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Silnice sem nejprve klesá podél peřejí a vodopádů na divoké řece Rauma. Pak se ocitneme v hlubokém údolí Romsdalen – nejen, že se sem slunce po celou zimu nedostane, ale je tu i nejvyšší kolmá stěna Evropy – Trollveggen (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen. Tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Během odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba po fjordu Geirangerfjord (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester, která je v ceně zájezdu. V Geirangeru si také můžete nakoupit suvenýry. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme od fjordu desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (téměř 1 500 m n. m.). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. I když ledovce obecně ubývají, stále patří k velkým divům přírody. Ukážeme vám jeden z nejkrásnějších ledovcových splazů na světě – Nigardsbreen. Je to jeden z výběžků největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Dostaneme se k němu jízdou kolem fjordu Lustrafjord, pak zužující se silnicí proti proudu ledovcové řeky, a nakonec plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře. Zdatnější se ještě mohou chůzí po oblých skaliscích přiblížit více na dohled mohutného čela ledovce. Později odpoledne se opět budeme šplhat mnoha serpentinami do hor. Národní turistická cesta Sognefjellvegen prochází sedlem ve výšce až 1 440 m n. m. a za dobrého počasí uvidíme zbývající ledovce pod nejvyšší horou Norska a celé Skandinávie Galdhoppigen (2 469 m n. m.) v NP Jotunheimen. Dramatickými sceneriemi se dostaneme na další stylové ubytování. Večeře a nocleh.

6. den
Cestou na letiště se zastavíme v městečku Lom u starobylého sloupového kostela (stavkirke). V případě pozdějšího odletu ještě krátká procházka norskou přírodou. Během odpoledne odbavení a odlet zpět do ČR. Většinou přímý let, výjimečně s přestupem.
V termínu 21.8.-27.8.2023 je 6. den nocleh u letiště v Oslo a odlet do Prahy je 7. den ráno.

Poznámka
V termínu 22. 6. - 28. 6. 2023 je odlet z Prahy večer, nocleh navíc je v ceně a zájezd je tak celkově 7 denní.
V termínu 21. 8. - 27. 8. 2023 je odlet do Prahy ráno 7. den (27. 8.) nocleh bude u letiště v Oslo, zájezd je 7denní. Prohlídka Lillehammeru je na programu až během 6. programového dne.

Minimální výměna na vstupy
600 NOK.

Poznávací zájezdy
Norsko - LastMinute
Ceny za osobu