(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

13denní zájezd

Rychlý přehled
 • Odlet z Prahy
 • Zájezd z českým průvodcem
Trasa
 • Lima
 • Arequipa
 • Chivay
 • Colca Valley
 • Cruz del Condor
 • Puno
 • jezero Titicaca
 • Raqchi
 • Andahuaysillas
 • Cosco
 • Sacred Valley
 • Chinchero
 • Moray
 • Ollantaytambo
 • Aguas Calientes
 • Machu Picchu
 • Cusco
 • Lima

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
13denní zájezd

1. den
Ráno odlet z Prahy do Limy (jeden přestup v Evropě). Večer přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
Po snídani projížďka hlavním městem Lima a procházka koloniálním centrem s centrálním náměstím založeným roku 1535 Franciscem Pizarrem s radnicí, katedrálou, klášterem sv. Františka, vládním palácem i dalšími ukázkami koloniální architektury. Uvidíme i moderní čtvrti San Isidor a Miraflores s krásnými výhledy na Tichý oceán. Odpoledne transfer na letiště a odlet do jednoho z typických koloniálních měst Peru - Arequipa. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh v Arequipě.

3. den
Celodenní pobyt ve městě na úpatí And, nazývaném "bílé město". Návštěva tržiště San Camilo a seznámení s místní produkcí od zeleniny a ovoce, přes masa až po léčivé bylinky. Dále centrální náměstí s katedrálou a návštěva typické čtvrti Yanahuara s krásným výhledem na město a jeho okolí, kterému dominují masívy vulkánů Misty, Chachany a Pichu-Pichu. Prohlídka kláštera sv. Kateřiny, jednoho z nejvýznamnějších náboženských objektů v Peru, otevřeného po 400 letech i pro turisty. Odpoledne volno k procházkám, odpočinku, posezením a aklimatizaci před stoupáním do hor. Nocleh v Arequipě.

4. den
Po snídani odjezd z Arequipy do hor, krajinou stráženou zasněženými vulkány, s pampami a původními vesnicemi až do údolí Colca Valley. Zastávka v národní rezervaci Aguada Blanca, domovině lam guanaco, alpaka i vikuňa. Dále pokračování podél kráteru Chucura Volcano až k vyhlídce Mirador de los Andes ve výšce 4.900 m.n.m. s jedinečnými pohledy na okolní masívy And. Přejezd do města Chiway ležícího na začátku údolí Colca. Oběd v místní restauraci, odpoledne možnost návštěvy trhu v Chivay nebo koupání ve zdejších termálních pramenech. Ubytování v hotelu v Chiway.

5. den
Brzy ráno odjezd k jednomu z nejkrásnějších míst andského pohoří, vyhlídku Kříž kondora - Mirador Cruz del Condor. Dechberoucí vyhlídky s možností spatření i největšího ptáka na světě, kondora, který zde často krouží nad údolím. Odsud se naskýtají také krásné pohledy na jeden z nejhlubších kaňonů na světě (hloubka 4.160 m). Průjezd touto jedinečnou krajinou s koloniálními vesničkami, všudypřítomnými terasovitými políčky, údolím Colca na jedné straně a masívy vulkánů na straně druhé. Zastávka v koloniálním městečku Macca, které si zachovalo svůj původní ráz. Odpoledne odjezd do Puna na břehu jezera Titicaca, ubytování v hotelu.

6. den
Celodenní výlet lodí na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Plavba po jezeře a návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel. Ostrovy jsou vytvořeny ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Odpoledne návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Oběd na ostrově. Večer návrat do Puna na ubytování v hotelu.

7. den
Po snídani odjezd autobusem z Puna do Cusca přes Andy a působivou krajinou náhorní roviny Alteplano. Cestou oběd a zastávka v typických vesnicích: Raqchi - návštěva archeologického naleziště jedné z nejvýznamnějších vojenských základen Inků a Andahuaylillas - prohlídka jednoho z nejkrásnějších barokních kostelů v Peru nazývaného pro svou bohatou výzdobu Sixtinskou kaplí And. Večer příjezd do Cusca, ubytování v hotelu.

8. den
Pobyt v Cuscu. Dopoledne prohlídka hlavního centra říše Inků, města Cusco a jeho okolí. Pěší procházka centrem města – návštěva katedrály i chrámu Koricancha zasvěceného bohovi slunce. Návštěva jedné z největších inckých staveb – pevnosti Sacsayhuaman vystavěné nad městem. Procházka pozůstatky inckých areálů Kenko, Puca Pucara a Tambomachay. Odpoledne volno k procházkám a posezením. Nocleh v Cuscu.

9. den
Celodenní výlet do Sacred Valley, nejposvátnějšího území říše Inků. Dopoledne návštěva městečka Chinchero s typickým vesnickým trhem a původními obyvateli. Dále přejezd do oblasti solných teras Maras, jednoho z nejzajímavějších a nejúchvatnějších míst v Provincii Cusco. Tisíce políček na zachycování soli zasazených v divokém horském údolí u obce Maras vám vyrazí dech. Poté zastávka u původního výzkumného zemědělského centra Inků teras Moray, kde se seznámíme s neuvěřitelnými znalostmi a schopnostmi Inků. Oběd v místní restauraci a přejezd do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Dále přejezd na vlakové nádraží a odjezd vlakem do vesnice Aguas Calientes, která se nachází přímo pod Machu Picchu. Večer ubytování v hotelu.

10. den
Brzy ráno odjezd autobusem k areálu Machu Picchu. Ubytování přímo pod areálem umožní pohodlnou prohlídku ještě před příjezdem vlaku s většinou turistů. Prohlídka slavného inckého osídlení, které se zachovalo bez lidského zásahu v původním stavu. Osídlení je nádherně umístěno mezi vrcholky hor s úžasnými výhledy do údolí. Fakultativně možnost výstupu na vrchol Machu Picchu s krásným výhledem na celý areál a horu Huayna Picchu. Odpoledne návrat autobusem nebo pěšky do údolí a procházka městem Aguas Calientes s možností vyzkoušení zdejších teplých pramenů. Nocleh v Aguas Calientes.

11. den
Po snídani odjezd vlakem a autobusem zpět do Cusca. Odpoledne volno a pokračování procházek jedním z nejkrásnějších měst na světě se španělskou koloniální architekturou vystavěnou na mohutných inckých základech. Nocleh v Cuscu.

12. den
Ráno transfer na letiště a odlet do Limy. Oběd v restauraci v Limě. Odpoledne návštěva muzea Larco s unikátními sbírkami připomínajícími více než 3 000 roků dlouhou historii Peru. Transfer na letiště a odlet z Limy do Evropy.

13. den
Přestup v Evropě a večer přílet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
Předpokládané náklady na vstupy v Peru 220 USD

Poznávací zájezdy
Peru – “Království slunce“, provoněné všemi vůněmi Ameriky, „Nový Svět“, zeměpisný mix přírodních indiánů a evropské kultury. Tato země s antickou kulturou, ke které stále ještě patří tradiční indiánský styl života a úchvatné kontrasty scenérií, je snad největším pokladem Ameriky. Španělští conquistadoři přišli nelítostně hledat zlato, přesto nikdy nenašli největší klenot ze všech, „Zapomenuté město Inků“. Kromě impozantních ruin Inků blízko Cusca a “Ztraceného města” Machu Picchu je Peru také domovem famózních ‘Nazca obrazců’, Chulpa-hrobů v Colla na jezeře Titicaca a svědků krvavého dobývání Španěly. S touto omračující rozmanitostí krajiny je Peru v každém případě jednou z nejvelkolepějších zemí planety.
Peru - LastMinute
Ceny za osobu