(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Navštívíte zemi jantaru a dřevěných křížů, zemi s čarokrásnou přírodou i zemi protkanou sítí řek a zálivů, opředenou mýty a legendami.

Rychlý přehled
  • 8denní zájezd
Trasa
  • Vilnius • Trakai • Rumšiškés • Kaunas • Šiauliai • Rundále • Helsinky • Tallinn • Riga

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Odjezd z Prahy kolem poledne. Přejezd přes Polsko do Litvy.

2. den
Příjezd do Vilniusu (UNESCO) hlavního města Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, jeho staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Projdeme se uličkami starého města. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva vodního hradu Trakai, jedinečné památky v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery, který kdysi býval sídlem litevských knížat. Unikátní skanzen Rumšiškés a Kaunas na soutoku řek Nemunas a Neris se starým hradem a radnicí zvanou „Bílá labuť“. Nocleh v Kaunasu.

4. den
Snídaně. Zastávka v Šiauliai, navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy Horu křížů – několik tisíc křížů různých tvarů a velikostí symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska, kde uvidíme velkolepý barokní zámek Rundále – sídlo kuronských vévodů, který byl postavený podle podle předlohy francouzského Versailles. Nocleh u Tallinnu.

5. den
Snídaně. Fakultativní výlet do Helsinek (ranní trajekt cca 2,5 hodiny) – Olympijský stadion, hala Findlandia, kostel ve skále Temppeliaukio, prezidentský palác, Senátní náměstí s katedrálou aj. Večer plavba zpět, návrat do hotelu v pozdních hodinách. Nocleh.

6. den
Snídaně. Prohlídka malebné estonské metropole Tallinn (UNESCO), města ležícího u Finského zálivu – Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea a starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.

7. den
Snídaně. Hlavní město Lotyšska Riga (UNESCO) se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Kromě spousty historických památek najdeme v Rize také mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších či větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Odjezd do ČR.

8. den
Příjezd do Prahy kolem poledne.

Minimální výměna na vstupy
100 EUR.

Poznávací zájezdy
Pobaltí - LastMinute
Ceny za osobu