(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Pobaltí - ostrovy, města a příroda u Baltu

Pobaltí, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Oba státy, Lotyšsko i Estonsko, leží u moře, na březích Baltu a Finského zálivu, takže se můžete těšit na nespočet jedinečných pohledů na malebné přístavy, rybářské vesnice a pláže. Navštívíme estonský ostrov Saaremaa a nezapomenutelná města Rigu a Tallinn.

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd
Trasa
  • Riga • národní park Gauja • hrad Turaida • ostrov Saaremaa • Kuressaare • národní park Lahemaa • Tallinn

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd

1. den
Odpoledne odlet z Prahy do Rigy, odjezd na ubytování (2 noci), večerní procházka. Nocleh.

2. den
Snídaně. Prohlídka centra lotyšské metropole Rigy s goticko-renesančními památkami. Dům Černohlavců, kostel sv. Petra a rižský dóm (UNESCO). Vycházka ulicemi lemovanými domy ve stylu proslulé rižské secese. Nocleh.

3. den
Snídaně. Dnes zavítáme do probouzející se přírody v národním parku Gauja. Nad stejnojmennou řekou vévodí zalesněnému údolí hrad Turaida. Po pobřeží Baltského moře pak dojedeme do Estonska a trajektem se přesuneme na ostrov Saaremaa. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Na estonském ostrově Saaremaa si prohlédneme tradiční větrné mlýny v Angle, některý z majáků a také meteoritický kráter u vesnice Kaali. Ve městě Kuressaare pak navštívíme středověký hrad se systémem opevnění a příkopů, který je největší dochovanou pevností v Pobaltí. Na sousedním ostrově Muhu se projdeme malebnou vesnicí s dřevěnými usedlostmi, která vypadá téměř jako skanzen. Večer návrat na pevninu a odjezd na ubytování do Tallinnu. Večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Výlet do národního parku Lahemaa, kde se projdeme rašeliništěm a na mořském pobřeží si prohlédneme tradiční domky se spoustou bludných balvanů v okolí. Oběd ve stylové venkovské krčmě. Odpoledne návrat do Tallinnu. Nocleh.

6. den
Snídaně. Prohlídka historického centra Tallinnu se zachovalým středověkým opevněním a spoustou malebných uliček. Prohlédneme si historickou budovu radnice, nahlédneme do radniční lékárny, do nejstaršího estonského kostela Toomkirik i do pravoslavné katedrály Alexandra Něvského. Z návrší Toompea se nám naskytne pohled na celé město s přístavem. Odpoledne odlet do ČR s přestupem.

Minimální výměna na vstupy
40 EUR.

Poznávací zájezdy
Pobaltí - LastMinute
Ceny za osobu