(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Pobaltské republiky a Petrohrad

Pobaltí, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznejte s námi malebnou krásu i nespočet historických a přírodních památek pobaltských zemí. Chybět nebude ani návštěva Petrohradu, prohlídka Petrodvorců a Carskoje Selo.

Rychlý přehled
  • 10denní zájezd
Trasa
  • Riga • NP Gauja • Tallinn • Petrodvorce • Petrohrad • Puškino • Vilnius • Trakai

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní zájezd

1. den
Odjezd odpoledne, přejezd přes Polsko.

2. den
Hlavní město Lotyšska Riga se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Kromě starého města s historickými, architektonickými a kulturními památkami se zde nachází i několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem sevesní architektury. Nocleh.

3. den
Snídaně. NP Gauja – unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji a cihlový hrad Turaida, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odjezd do Tallinnu. Nocleh.

4. den
Snídaně. Krásy estonské metropole Tallinnu (UNESCO) si vychutnáme při pěší procházce městem. Ve zdejších uličkách si budeme připadat jako bychom se v čase vrátili o několik staletí zpět. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z velké části obehnáno původními hradbami. Uvidíme starobylou lékárnu a radnici a na hradním návrší Toompea katedrálu Alexandra Něvského. Přejezd na nocleh k Petrohradu.

5. den
Snídaně. Letní sídlo ruských carů Petrodvorce – palácový a parkový komplex z 18. a 19. století vybudovaný carem Petrem Velikým, kde je umístěno přes 170 fontán. Přejezd do Petrohradu – procházka historickým centrem, Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, Něvský prospekt a další. Večerní výlet do krásně osvíceného centra města. Nocleh.

6. den
Snídaně. Přejezd do bývalého carského sídla Puškina (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác s Jantarovou komnatou. Pokračování prohlídky Petrohradu. Nocleh.

7. den
Snídaně. Dokončení prohlídky Petrohradu – Zimní palác, Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, klavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Litvy.

8. den
Příjezd do Vilniusu hlavního a největšího města Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.

9. den
Snídaně. Návštěva vodního hradu Trakai, jedinečné památky v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Odjezd do ČR.

10. den
Příjezd v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
150 EUR.

Poznávací zájezdy
Pobaltí - LastMinute
Ceny za osobu