(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Krakov, město králů, Velička a památky UNESCO

Polsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 3denní zájezd s denními přejezdy
Trasa
  • Krakov
  • Wawel
  • Solný důl Vělička
  • Národní park Ojsow
  • Kalwaria Zebrzydowska

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
3denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Návštěva Kroměříže, historické centrum je vyhlášená městská památková rezervace, exteriéry zámku, květná zahrada (UNESCO) - pro zájemce výstava Floria 2019, exkurze do arcibiskupských sklepů s ochutnávkou vína. Přejezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Přejezd do Krakova, který se pro své památky a krásu dostal na seznam UNESCO. Historické centrum - Wawel , královský zámek, pro zájemce reprezentativní renesanční interiéry, katedrála (mauzoleum sv. Stanislava, královské náhrobky, zájemci krypta a věž se zvonem Zikmund), Královská cesta, kostel sv. Petra a Pavla, románský kostel sv. Ondřeje, Mariánský chrám s největším gotickým oltářem na světě, renesanční Sukiennice (bývalé soukenické krámy), Floriánská brána, zachovalá brána městského opevnění Barbakan, historická budova univerzity Collegium Maius. Dle času volno v centru Krakova a možnost využití doporučených muzeí nebo čas na pohodu u zmrzliny, kavárnička nebo Pijalnia czekolady - výborná čokoláda na pití. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva solného dolu ve Věličce, světový unikát, jedna z hlavních světových památek UNESCO. Podzemní prostory, solná jezera a především komplex kaplí, mj. kaple sv. Kingy dlouhá 54 m a vysoká 12 m s nádhernou výzdobou, sbírka soch ze soli, muzeum. Lehká turistika v Ojcowském národním parku, bizarní skalní útvary. Pro zájemce zřícenina gotického hradu v Ojcově, Lokýtkova jeskyně* (možné přesuny programu dle počasí). Fakultativně večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Dopoledne v Krakowě, procházka po židovské romantické čtvrti Kazimierz (UNESCO). Návštěva poutního místa Kalwaria Zębrzydowska (sanktuárium a kulturní krajina na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku s nejrozsáhlejší kalvárií tvořenou 41 kaplemi rozprostírající se na okolních kopcích. Příklad dokonale zasazené sakrální architektury do přírody. Pozdě večer návrat.

Minimální výměna na vstupy
300 Kč, 130 PLZ

Poznávací zájezdy