(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Krakov, město králů, Velička a památky UNESCO

Polsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 3denní zájezd s denními přejezdy
Trasa
  • Krakov
  • Wawel
  • Solný důl Vělička
  • Národní park Ojsow
  • Kalwaria Zebrzydowska

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
3denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Návštěva Kroměříže, historické centrum je vyhlášená městská památková rezervace, exteriéry zámku, květná zahrada (UNESCO) - pro zájemce výstava Floria 2019, exkurze do arcibiskupských sklepů s ochutnávkou vína. Přejezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Přejezd do Krakova, který se pro své památky a krásu dostal na seznam UNESCO. Historické centrum - Wawel , královský zámek, pro zájemce reprezentativní renesanční interiéry, katedrála (mauzoleum sv. Stanislava, královské náhrobky, zájemci krypta a věž se zvonem Zikmund), Královská cesta, kostel sv. Petra a Pavla, románský kostel sv. Ondřeje, Mariánský chrám s největším gotickým oltářem na světě, renesanční Sukiennice (bývalé soukenické krámy), Floriánská brána, zachovalá brána městského opevnění Barbakan, historická budova univerzity Collegium Maius. Dle času volno v centru Krakova a možnost využití doporučených muzeí nebo čas na pohodu u zmrzliny, kavárnička nebo Pijalnia czekolady - výborná čokoláda na pití. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva solného dolu ve Věličce, světový unikát, jedna z hlavních světových památek UNESCO. Podzemní prostory, solná jezera a především komplex kaplí, mj. kaple sv. Kingy dlouhá 54 m a vysoká 12 m s nádhernou výzdobou, sbírka soch ze soli, muzeum. Lehká turistika v Ojcowském národním parku, bizarní skalní útvary. Pro zájemce zřícenina gotického hradu v Ojcově, Lokýtkova jeskyně* (možné přesuny programu dle počasí). Fakultativně večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Dopoledne v Krakowě, procházka po židovské romantické čtvrti Kazimierz (UNESCO). Návštěva poutního místa Kalwaria Zębrzydowska (sanktuárium a kulturní krajina na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku s nejrozsáhlejší kalvárií tvořenou 41 kaplemi rozprostírající se na okolních kopcích. Příklad dokonale zasazené sakrální architektury do přírody. Pozdě večer návrat.

Minimální výměna na vstupy
300 Kč, 130 PLZ

Poznávací zájezdy
Polsko - LastMinute
Ceny za osobu