(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Navštívíme vyhlášená přímořská letoviska u břehů Baltského moře, Mazurská jezera, Varšavu i unikátní klenot mezi polskými městy Krakov.

Rychlý přehled
  • 7denní zájezd
Trasa
  • Malbork • Gdaňsk • Sopoty • Gdyně • Sloviňský národní park • Leba • Olsztyn • Mazurská jazera • Varšava • Wieliczka • Krakov

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd

1. den
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2. den
Celodenní pobyt v oblasti Baltického moře. Městečko Malbork, ležící necelých šedesát kilometrů od Gdaňsku, patří k vůbec nejvyhledávanějším turistickým atrakcím v celém Polsku především pro jeden z nejkrásnějších středověkých hradů Evropy. Základy rozsáhlého hradního komplexu (UNESCO), stojícího na břehu řeky Nogat, byly postaveny koncem 13. století. Již v roce 1309 sem bylo z italských Benátek přeneseno sídlo velmistra řádu německých rytířů. Nejkrásnější město na Baltu Gdaňsk – přístav, Královská cesta, Neptunova fontána, výstavné domy, Zlatá brána. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva Sopot – známé letovisko, u Baltského moře, lázně zde založil v roce 1823 Napoleonův lékař Jean Haffner. Významné přístavní město Gdyně s Oceánografickým muzeem a plovoucím muzeem – torpédoborec Błyskawica a stoletý trojstěžník Dar Pomorza. Návštěva Slowinského národního parku – tzv. polská Sahara, pohyblivé, až 40 metrů vysoké písečné duny. S ohledem na přímořská jezera se místo stalo skutečným rájem pro ptactvo. Původně malý rybářský přístav Leba, dnes významné přímořské letovisko na pobřeží Baltského moře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Hlavní město Varmijsko-mazurského vojvodství v severním Polsku Olsztyn, muzeum lidového umění, městská brána ze 14. století, kostel sv. Jakuba. Oblast Mazurských jezer– jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Polsku. Více než 3000 jezer ledovcového původu je ideálním prostředím pro kanoisty a jachtaře. Dojezd na nocleh.

5. den
Snídaně. Prohlídka Varšavy, nové „staré” město, které bylo obnoveno po zničení během 2. světové války tak úspěšně, že bylo zapsáno na seznam UNESCO, královský zámek, národní muzeum. Dojezd na nocleh.

6. den
Snídaně. Unikátní solný důl Wieliczka – slaná jezírka, přírodní jeskyně, technické důlní zařízení, katedrála ze soli. V dole je celkem asi 300 km chodeb sestupujících do hloubky až 327 metrů. Zbytek dne strávíme v Krakově (UNESCO) – královský hrad Wawel, katedrála, Collegium Maius, Sukiennice, Muzeum Czartoryskych (Dáma s hranostajem). Noční přejezd.

7. den
Návrat v časných ranních hodinách.

Poznámka
U níže uvedeného vstupu je nutná rezervace předem (při podpisu smlouvy), platba na místě v eurech:
Solný důl Wieliczka - dospělá osoba cca 32 €, děti 4-19 let, studenti do 26 let s ISIC a senioři 65+ cca 26 €.

Příplatky u průvodce
Předem rezervované vstupy - solný důl Wieliczka. Platba na místě v Eurech, rezervace nutná při podpisu smlouvy.

Minimální výměna na vstupy
450 PLN.

Poznávací zájezdy