(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Ostrov Madeira bývá nazývaný Perlou Atlantiku. Celoročně zde panuje příjemné subtropické podnebí, to vyhovuje všem, kteří vyhledávají hřejivé sluneční paprsky.V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Rychlý přehled
  • 8denní zájezd
Trasa
  • Funchal
  • Câmara de Lobos
  • Cabo Girao
  • Sao Vicente
  • Porto Moniz
  • Camacha
  • Santana
  • Ponta do Rosto
  • Machico

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Přílet do Funchalu. Ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Funchal - Park Santa Catarina, divadlo, katedrála, proslulá madeirská tržnice – Mercado. Návštěva nejstarších vinných sklepů s degustací vína. Odpoledne pěší procházka - Levada Vale Paraiso (náročnost lehká). Odpoledne návrat na hotel. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva městečka Camara de Lobos, městečko Winstona Churchilla. Cabo Girao - druhý nejvyšší útes do moře na světě. Sao Vicente - návštěva Vulkanické jeskyně s vulkanickým centrem. Vyhlídka s vodopádem Veo da Noive - Nevěstin závoj. Porto Moniz - přírodní koupaliště z vulkanických kamenů. Fakultativní oběd. Dle počasí možnost koupání lávovém koupališti. Návrat na hotel. Nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní výlet s pěší turistikou (náročnost střední). Levada Rabaçal 25 Fontes je jedna z nejkrásnějších levád na Madeiře. Levada vede přes zalesněné pásmo a naskytnou se vám překrásné výhledy. Je dlouhá 9 km a trvá cca 3,5 hodiny. Návrat na hotel. Nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní volno - možnost koupání v oceánu či navštívení botanických zahrad ve Funchalu. Nocleh.

6. den
Snídaně. Návštěva vesničky Camacha - manufaktura proutěného nábytku. Přejezd na druhý nejvyšší vrchol Madeiry - Pico do Areeiro (1818 m). Zastávka ve vnitrozemí v Ribeiro Frio – pstruží farma. Krátká procházka levádou - Levada Balcoes, která vyústí v srdci hor a poskytne panoramaticky výhled na hory. Možnost fakultativního obědu ve Faialu. Přejezd do městečka Santana, kde se nachází jedny z posledních typických madeirských domů ve tvaru písmene A. Zastávka na vyhlídce Ponta do Rosto – nejvýchodnější část Madeiry. Návrat na ubytování. Nocleh.

7. den
Snídaně. Výlet s pěší turistikou (náročnost lehká) - Mimózová leváda. Procházka mezi horami a údolím v oblasti Machico. Naleznete zde kontrast mezi přírodní vegetací a terasovitými políčky, na kterých farmáři pěstují zeleninu a ovoce. Uvidíte množství různých rostlin a stromů. Levada je dlouhá 12 km a trvá cca 4 hodiny. Odpoledne zastávka na koupání na písečné pláži v Machico. Návrat na hotel. Fakultativně Madeirský folklorní večer. Nocleh.

8. den
Snídaně. Odlet do ČR.

Poznámka
3* Suite Hotel Jardins d'Ajuda - termín červen

Hotel se nachází v západní části Funchalu, nedaleko Lido promenády,
v bezprostřední blízkosti nákupního centra Forum Madeira a cca 3 km od centra Funchalu.

Vybavení a služby hotelu: vstupní hala s recepcí, výtah, parkoviště, restaurace, Cocktail bar, Coffee shop, Wi-Fi připojení na recepci zdarma, kadeřnictví, konferenční sál, vnitřní a venkovní vyhřívaný bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky zdarma, fitness centrum, turecká lázeň, masáže, sauna - bez poplatku. Bezplatný Shuttle Bus do Funchalu a zpět.

Vybavení pokojů: 2lůžkové pokoje s výhledem do zahrady. Plně vybavená kuchyňka, dvě samostatná lůžka nebo manželská postel, koupelna s WC, fénem, balkon, klimatizace, TV, trezor.
Snídaně - formou bufetu
Večeře - formou bufetu4* Hotel Raga - termín září

Hotel Raga 4* - hotel se nachází nedaleko Lido Promenády, 300 m, cca 20 min. od centra města, 25 km od letiště. Vstup do moře je vzdálen cca 10 min. chůze.

Před časem renovovaný hotel, je to vyšší budova, která umožňuje výhled na moře. Je situován u hlavní cesty v oblasti Monumental Lido. V okolí hotelu se nachází množství restaurací a barů. Nedaleko hotelu je vstup do moře a také nákupní centrum Fórum Madeira. V blízkosti hotelu je také zastávka městských autobusů, jakož i stanoviště taxíků.

Vybavení pokojů: 2lůžkové pokoje, dvě samostatná lůžka nebo manželská postel, koupelna s WC, fénem, balkon, klimatizace, TV, trezor. Možnost jedné přistýlky. Pokoj s výhledem na moře za příplatek, cca 10 €/ pokoj a den
Snídaně - formou bufetu
Večeře - formou bufetu/ a la carte - pokud je málo klientů


Madeirský folklorní večer
Večer se koná v klasické portugalské restauraci, kde je možné ochutnat jedno z typických madeirských jídel a zároveň se seznámit s madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře:
Předkrm – Bolo do Caco – kulatý plochý chlebík natřený česnekovým máslem.
Hlavní jídlo – Espetada - hovězí maso marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínové větvi). K masu se podává Milho Frito lahodné do zlatova pražené kostky z kukuřičné mouky (známé také jako polenta), hranolky a salát.
Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Odjezd z hotelu na folklorní večer v 19:00-19:30.

Odkaz na WWW

Odkaz na WWW

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy
Portugalsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

ŘEČ

Jediným oficiálním jazykem je portugalština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky.

MĚNA

Portugalsko používá evropskou měnu, tj. 1 euro (EUR) = 100 centů. Platební kartu akceptuje většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací. Bankomaty jsou snadno dostupné. Přesto doporučujeme, zejména u cest do menších středisek, mít s sebou hotovost v EUR.

CESTOVNÍ PAS

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty, jenž nemají české občanství, doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Portugalska v Praze.

Celní předpisy v Portugalsku

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Upozorňujeme na vývoz jakýchkoli předmětů historické hodnoty, který je u Portugalska zakázán.