(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Ostrov Madeira bývá nazývaný Perlou Atlantiku. Celoročně zde panuje příjemné subtropické podnebí, to vyhovuje všem, kteří vyhledávají hřejivé sluneční paprsky. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Rychlý přehled
  • 8denní zájezd
Trasa
  • Funchal
  • Câmara de Lobos
  • Cabo Girao
  • Sao Vicente
  • Porto Moniz
  • Camacha
  • Santana
  • Ponta do Rosto
  • Machico

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Přílet do Funchalu. Ubytování. Nocleh.

2. den
Funchal – Socha Sissi, Park Santa Catarina, divadlo, katedrála. Návštěva nejstarších vinných sklepů Oliveiras s degustací vína. Tržnice Mercado. Kopec Monte, návštěva Tropické zahrady a kostelu Monte, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Nocleh.

3. den
Západní okruh ostrovem. Městečko Câmara de Lobos, proslavené pobytem Winstona Churchilla. Cabo Girao - druhý nejvyšší útes na světe padající do moře. Návštěva Vulkanické jeskyně s vulkanickým centrem v Sao Vicente. Zastávka na oběd. Vyhlídka s vodopádem Veu da Noiva - Nevěstin závoj. Ribera de Janela – vodní elektrárna a skála milenců. Porto Moniz - přírodní koupaliště z vulkanických kamenů. Dle počasí možnost koupání v přírodních bazénech. Nocleh.

4. den
Celodenní volno. Nocleh.

5. den
Zastávka u sochy Cristo Rei na mysu Garajau. Vesnička Camacha proslavená výrobou proutěného zboží. Od stadionu National v oblasti Choupana Hills nenáročná procházka po levádách Serra a Dos Tornos. Po cestě lemující levádu můžete obdivovat různé rostliny i živočichy a vidět fantastické výhledy na Funchal. Leváda vás dovede až do Jasmin tea house, kde si můžete odpočinout, najíst a ochutnat různé čaje nebo kávu. Po občerstvení návštěva Botanické zahrady. Nocleh.

6. den
Pěší turistika (3,5 hod) - Levada Rabaçal 25 Fontes je jedna z nejkrásnějších levád na Madeiře, nachází se v oblasti náhorní plošiny Paul da Serra. Levada vede přes zalesněné pásmo a naskytnou se vám překrásné výhledy. Calheta návštěva manufaktury na zpracování cukrové třtiny. Fakultativně folklorní večer. Nocleh.

7. den
Zastávka na vrcholu Pico do Arieiro (1818 m), který se nachází uprostřed východní části Madeiry. Zastávka v Ribeiro Frio – pstruží farma. Krátká procházka levádou - Levada Balcoes, která vyústí v srdci hor a poskytne panoramaticky výhled. Fakultativní oběd ve Faialu. Městečko Santana, kde se nachází jedny z posledních typických madeirských domů ve tvaru písmene A. Vyhlídka Ponta do Rosto v nejvýchodnější část Madeiry, fantastické výhledy skalnaté pobřeží. Nocleh.

8. den
Odpoledne odlet do ČR.

Poznámka
4* Hotel Raga

Hotel Raga 4* - hotel se nachází nedaleko Lido Promenády, 300 m, cca 20 min. od centra města, 25 km od letiště. Vstup do moře je vzdálen cca 10 min. chůze.

Před časem renovovaný hotel, je to vyšší budova, která umožňuje výhled na moře. Je situován u hlavní cesty v oblasti Monumental Lido. V okolí hotelu se nachází množství restaurací a barů. Nedaleko hotelu je vstup do moře a také nákupní centrum Fórum Madeira. V blízkosti hotelu je také zastávka městských autobusů, jakož i stanoviště taxíků.

Vybavení pokojů: 2lůžkové pokoje, dvě samostatná lůžka nebo manželská postel, koupelna s WC, fénem, balkon, klimatizace, TV, trezor za příplatek (cca 10 €/ týden + kauce 5 € na klíč). Možnost jedné přistýlky. Pokoj s výhledem na moře za příplatek 1250 Kč/ osobu (vždy na vyžádání a zpětné potvrzení, cca 2 měsíce před termínem).
Snídaně - formou bufetu
Večeře - formou bufetu/ a la carte - pokud je málo klientů


Madeirský folklorní večer
Večer se koná v klasické portugalské restauraci, kde je možné ochutnat jedno z typických madeirských jídel a zároveň se seznámit s madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře:
Předkrm – Bolo do Caco – kulatý plochý chlebík natřený česnekovým máslem.
Hlavní jídlo – Espetada - hovězí maso marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínové větvi). K masu se podává Milho Frito lahodné do zlatova pražené kostky z kukuřičné mouky (známé také jako polenta), hranolky a salát.
Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Odjezd z hotelu na folklorní večer v 19:00-19:30.

Odkaz na WWW

Minimální výměna na vstupy
60 EUR.

Poznávací zájezdy
Portugalsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

ŘEČ

Jediným oficiálním jazykem je portugalština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky.

MĚNA

Portugalsko používá evropskou měnu, tj. 1 euro (EUR) = 100 centů. Platební kartu akceptuje většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací. Bankomaty jsou snadno dostupné. Přesto doporučujeme, zejména u cest do menších středisek, mít s sebou hotovost v EUR.

CESTOVNÍ PAS

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty, jenž nemají české občanství, doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Portugalska v Praze.

Celní předpisy v Portugalsku

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Upozorňujeme na vývoz jakýchkoli předmětů historické hodnoty, který je u Portugalska zakázán.