(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Portugalsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Pohodové Porto, druhé největší město země proslulé svými sklepy na portské víno, bukolická příroda kraje Miňo a pohádkový národní park Peneda-Geres, to je kombinace, které se nedá odolat.

Rychlý přehled
Trasa
 • Porto
 • Arouca
 • Amarante
 • Guimareas
 • Arco de Valdevez
 • Castro Laboreiro
 • NP Peneda-Geres
 • Soajo
 • Lindoso
 • Moncao
 • Valenca do Minho
 • Caminha
 • Povoa de Varazim

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Odlet do Porta. Dle času příletu do Porta pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz do Douro až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem nebo rovnou odjezd na ubytování do hotelu, který se nachází v centru města v pěší vzdálenosti od hlavních památek. Možnost podvečerní vycházky kolem kaváren a obchodů k řece.

2. den
Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta, kolem nejvyšší věže města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulého knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslavilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Pottera. Na vyhlídce se pokocháme pohledy na protější Vila Nova de Gaia, budeme pokračovat na nábřeží Ribeira - proslulé svými barevnými domečky, kavárnami a restauracemi. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Po pauze na oběd se vydáme na protější stranu řeky, do Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Navštívíme některý z proslulých sklepů a ochutnáme lahodný mok. Lanovkou se vydáme na most Luise I. a po něm se vrátíme do hotelu. Fakultativně se také můžete vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty.

3. den
Ráno vyjedeme z Porta jihovýchodním směrem do srdce překrásných skalních masivů známých jako Magické hory, jejichž součástí je i Geopark Arouca (pod ochranu UNESCO), oblíbené místo milovníků pěší turistiky. Po dřevěných lávkách, můstcích a schodištích budeme moci obdivovat hlubokou žulovou rokli, kterou vytvořily divoké vody řeky Paiva. Dřevěné lávky se táhnou ve výšce cca 160 m podél toku řeky v délce necelých 9 km mezi říčními plážemi Areinho a Espiunca. Kouzlo a atmosféru celé oblast dotváří bohatá vegetace tvořená duby, kaštany, planikami, vrbami a jasany. Možnost projít se (zpoplatněno 12 eur) i po jednom z největších visutých mostů na světě s úctyhodných délkou 516 metrů. Na cestě zpět do Porta zastávka v muzeu trilobitů v Canelas.

4. den
Ráno vyjedeme z Porta směrem do krásné oblasti severního Portugalska zvané Miňo. První zastávka bude v Amarante,harmonickém městě na řece Támega se spoustou pamětihodností. V historickém centru města se nachází slavný kostel svatého Gonçala, a také most svatého Gonçala, patrona milenců. Amadeo Souza Cardoso, proslulý portugalský umělec a rodák z Amarante, má svá díla vystavena v muzeu, které nese jeho jméno. Pokračovat budeme do Guimaraes, kolébky portugalského národa, protože se zde narodil první port. král Alfons I. Střed města je pod ochranou UNESCO. Obdivovat zde můžeme především královský žulový hrad z 10. stol. a palác vévodů z Braganzy. Ubytování bude v kouzelném městečku Arcos de Valdevez, dějišti proslulé bitvy, která kdysi rozhodla o osudu nově vznikajícího portugalského království.

5. den
Tento den věnujeme návštěvě národního parku Peneda - Geres, jednoho z posledních rájů v Evropě s nespoutanou autentickou přírodou.Ráno nejdříve vystoupáme k nádherné vesnici Sistelo, považované za 1 ze sedmi zázraků Portugalska a nazývané také malý portugalský Tibet, pokračovat budeme do vesnice Soajo, která je proslulá svými kamennými sýpkami, projdeme se jejím malebným okolím a pak budeme pokračovat do městečka Lindoso se spoustou kamenných sýpek, kterým se zde říká espingueiros, se stejnojmenným hradem a nádhernými výhledy na místní přehradu na hranici se Španělskem. Přejedeme most přes řeku Limia do Španělska, abychom se zakrátko vrátili zpět do portugalské horské vesnice Castro Laboreiro.

6. den
Celý den strávíme v horské přírodě kolem Castro Laboreiro. Nejprve podnikneme pěší túru z vesnice Castro Laboreiro (cca 12 km) a poté se zastavíme v malebném poutním místě Santuario de Nossa Senhora da Peneda, kde se nachází kostel vybudovaný pod vysokou skálou a k němu patří téměř 300 m dlouhé schodiště s 20-ti kapličkami. Jedná se o doslova magické místo v samém srdci čisté přírody. Ubytování na stejném místě.

7. den
Ráno se vypravíme k hraničním pevnostním městům na řece Minho, do Monçao, s krásnými zahradami, vodními prameny, úzkými uličkami plnými historie, ze které zůstaly pozůstatky hradu vystavěného na začátku 14. stol. králem Dinisem, a do Valença do Minho s mohutnou pevností s trojitým opevněním ve tvaru hvězdy ve stylu Vauban. Odsud se nám otevřou krásné výhledy na hraniční most a protilehlé město Tui s gotickou pevnostní katedrálou. Budeme pokračovat až k ústí řeky Minho, do Caminha, kde se krátce projdeme po zlatistvých plážích a pojedeme se ubytovat do oblíbeného přímořského letoviska Povoa de Varazim.

8. den
V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do ČR.

Příplatky u průvodce
návštěva sklepů v Portu 12 eur
Geopark Arouca - zavěšený most 12 eur
Pokud je částka uvedena v eur, hradí se až na místě, ale objednána musí být dopředu, proto uvádět zájem již při přihlašování do poznámky.

Minimální výměna na vstupy
Předpokládaná částka na vstupy 50 EUR.

Poznávací zájezdy
Portugalsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

ŘEČ

Jediným oficiálním jazykem je portugalština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky.

MĚNA

Portugalsko používá evropskou měnu, tj. 1 euro (EUR) = 100 centů. Platební kartu akceptuje většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací. Bankomaty jsou snadno dostupné. Přesto doporučujeme, zejména u cest do menších středisek, mít s sebou hotovost v EUR.

CESTOVNÍ PAS

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty, jenž nemají české občanství, doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Portugalska v Praze.

Celní předpisy v Portugalsku

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Upozorňujeme na vývoz jakýchkoli předmětů historické hodnoty, který je u Portugalska zakázán.