(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Portugalsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Pohodové Porto, druhé největší město země proslulé svými sklepy na portské víno, bukolická příroda kraje Miňo a pohádkový národní park Peneda-Geres, to je kombinace, které se nedá odolat.

Rychlý přehled
 • 8denní letecký zájezd
Trasa
 • Porto
 • Arouca
 • Amarante
 • Guimareas
 • Arco de Valdevez
 • Castro Laboreiro
 • NP Peneda-Geres
 • Soajo
 • Lindoso
 • Moncao
 • Valenca do Minho
 • Caminha
 • Povoa de Varazim

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Odlet do Porta. Po příletu do Porta transfer do hotelu a ubytování.

2. den
Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta, kolem nejvyšší věže města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulého knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslavilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Pottera. Na vyhlídce se pokocháme pohledy na protější Vila Nova de Gaia, budeme pokračovat na nábřeží Ribeira - proslulé svými barevnými domečky, kavárnami a restauracemi. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Po pauze na oběd se vydáme na protější stranu řeky, do Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Navštívíme některý z proslulých sklepů a ochutnáme lahodný mok. Lanovkou se vydáme na most Luise I. a po něm se vrátíme do hotelu. Fakultativně se také můžete vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty.

3. den
Ráno vyjedeme z Porta jihovýchodním směrem do srdce překrásných skalních masivů známých jako Magické hory, jejichž součástí je i Geopark Arouca (pod ochranu UNESCO), oblíbené místo milovníků pěší turistiky. Po dřevěných lávkách, můstcích a schodištích budeme moci obdivovat hlubokou žulovou rokli, kterou vytvořily divoké vody řeky Paiva. Dřevěné lávky se táhnou ve výšce cca 160 m podél toku řeky v délce necelých 9 km mezi říčními plážemi Areinho a Espiunca. Kouzlo a atmosféru celé oblast dotváří bohatá vegetace tvořená duby, kaštany, planikami, vrbami a jasany. Možnost projít se (zpoplatněno 12 eur) i po jednom z největších visutých mostů na světě s úctyhodných délkou 516 metrů. Na cestě zpět do Porta pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz do Douro až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem. Návrat na ubytování.

4. den
Ráno vyjedeme z Porta směrem do krásné oblasti severního Portugalska zvané Miňo. První zastávka bude u zbytků původního keltského hradiště Citania de Briteiros, jednoho z největších na Iberském poloostrově. Po prohlídce budeme pokračovat do městečka Guimaraes, kolébky portugalského národa, protože se zde narodil první port. král Alfons I. Střed města,které si zachovalo díky starobylým domům s vyčnívajícími stříškami středověký ráz, je pod ochranou UNESCO. Na vršku nad historickým jádrem můžeme obdivovat především královský žulový hrad z 10. stol., kapli sv. Michala a palác vévodů z Braganzy. Po prohlídce pokračování přes tzv. portugalský Řím, město Bragu do kouzelného městečka Arcos de Valdevez, dějiště proslulé bitvy, která kdysi rozhodla o osudu nově vznikajícího portugalského království. Ještě předtím se ale vystoupáme k nádherné vesnici Sistelo, považované za 1 ze sedmi zázraků Portugalska a nazývané také malý portugalský Tibet, malá procházka cca 3 km po okolí. Ubytování v Arcos de Valdevez.

5. den
Tento den věnujeme návštěvě národního parku Peneda - Geres, jednoho z posledních rájů v Evropě s nespoutanou autentickou přírodou. Ráno nejdříve pojedeme do vesnice Soajo, která je proslulá svými kamennými sýpkami, projdeme se jejím malebným okolím (cca 6 km)a pak budeme pokračovat do městečka Lindoso se spoustou kamenných sýpek, kterým se zde říká espingueiros, se stejnojmenným hradem a nádhernými výhledy na místní přehradu ležící na hranici se Španělskem. Přejedeme hráz přes řeku Limia a po vrstevnici budeme pokračovat úchvatnou přírodou ke kostelu N. S. da Peneda s 300 m dlouhým schodištěm a 20-ti kapličkami. Jedná se o malou kopií baziliky Bom Jesus do Monte. Ubytování v horské vesnici Castro Laboreiro.

6. den
Celý den strávíme v horské přírodě kolem Castro Laboreiro, kde je možné absolvovat různě pěší túry. Ráno podnikneme výpravu ke zbytkům hradu Castro Laboreiro, odkud se nám otevřou panoramatické výhledy 360 st.dokola, a navštívíme zdejší muzeum, kde se dovíme více o životě a zvycích v tomto Bohem zapomenutém kraji. Po té volno k individuálním výpravám nebo společná túra po cca 6 km dlouhé trase v okolí Catro Laboreiro. Ubytování na stejném místě.

7. den
Ráno navštívíme Palác Brejoeira, kterému se říká portugalské Versailles, po té se vypravíme k hraničním pevnostním městům na řece Minho, z Monçao, centra produkce vína Albarinho, s krásnými zahradami, vodními prameny, úzkými uličkami plnými historie, ze které zůstaly pozůstatky hradu vystavěného na začátku 14. stol., se vypravíme po eko-stezkách kolem řeky Minho (cca 8,5 km). Naskočíme do autobusu a budeme pokračovat do dalšího hraničního městečka, do Valençy do Minho s mohutnou pevností s trojitým opevněním ve tvaru hvězdy ve stylu Vauban. Odsud se nám otevřou krásné výhledy na hraniční most a protilehlé město Tui s gotickou pevnostní katedrálou. Volno k posezení u kávy nebo k nákupům. Pokračování cesty až k ústí řeky Minho, do půvabného poutního městečka Caminha, kde se zastavíme v centru, abychom si připomněli poutní cestu a následně se projdeme po zlatistvých plážích v ústí řeky a pojedeme se ubytovat do oblíbeného přímořského letoviska Povoa de Varazim.

8. den
Dopoledne volno (dle letových možností) v letovisku Povoa de Varazim. Po poledni transfer na letiště a odlet do ČR.

Příplatky u průvodce
návštěva sklepů v Portu 12 EUR,
Geopark Arouca - vstup do parku 2 EUR + závěsný most 12 EUR
Pokud je částka uvedena v EUR, hradí se až na místě, ale objednána musí být dopředu, proto uvádět zájem již při přihlašování do poznámky.

Minimální výměna na vstupy
Předpokládaná částka na vstupy 50 EUR.

Poznávací zájezdy
Portugalsko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

ŘEČ

Jediným oficiálním jazykem je portugalština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky.

MĚNA

Portugalsko používá evropskou měnu, tj. 1 euro (EUR) = 100 centů. Platební kartu akceptuje většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací. Bankomaty jsou snadno dostupné. Přesto doporučujeme, zejména u cest do menších středisek, mít s sebou hotovost v EUR.

CESTOVNÍ PAS

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty, jenž nemají české občanství, doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Portugalska v Praze.

Celní předpisy v Portugalsku

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Upozorňujeme na vývoz jakýchkoli předmětů historické hodnoty, který je u Portugalska zakázán.