(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Alpy a střediska rakousko-švýcarského pomezí

Rakousko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Velmi oblíbený poznávací zájezd.

Rychlý přehled
 • 6denní zájezd s denními přejezdy
 • ubytování na jednom místě
 • hotel 3* s bazénem
 • polopenze
Trasa
 • Feldkirch
 • Davos
 • Senningrat
 • Silvretta
 • Ischgl
 • Latschau
 • Lindau

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Lanovkou k Lüner See.

Lanovkou vyjedeme k Lüner See (1.979 m) (v kartě), odkud se nám naskytne dech tající pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko-švýcarském pomezí. Podnikneme túru kolem jezera, popř. můžeme posedět na jeho březích a vychutnávat poklidnou horskou atmosféru.
Přehrada Lünersee je jednou z největších přehradních nádrží ve spolkové zemi Vorarlbersko.
Leží na konci údolí Brandnertal a patří k obci Vandans v Montafonu.

Popis
6denní poznávací zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna, Prahy, Plzně. Německem projedeme kolem bavorské metropole Mnichova do oblasti rakouského Montafonu. Večer ubytování v hotelu 3* s bazénem v Tschagguns v údolí Montafonu. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Po snídani navštívíme historicky nejvýznamnější město Vorarlberska Feldkirch, které si dodnes dochovalo svůj středověký ráz. Odtud se vydáme přes Vaduz do Švýcarska a navštívíme nejvýše položené město v Evropě – Davos, malebně obklopené horskými velikány. Lanovkami vyjedeme na Jakobshorn (2.590 m), odkud se nám naskytne nádherný panoramatický výhled do okolí (není v kartě). Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Vydáme do oblasti Dolního Montafonu. Lanovkou vyjedeme k Lüner See (1.979 m) (v kartě), odkud se nám naskytne dech tající pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko-švýcarském pomezí. Podnikneme túru kolem jezera, popř. můžeme posedět na jeho březích a vychutnávat poklidnou horskou atmosféru. Odpoledne přejedeme do Bartholomäbergu, nazývaném sluneční terasou Montafonu, prohlédneme si původně románský farní kostel, nejcennější kostel v celém údolí s křídlovým oltářem z roku 1525. Pak vyjedeme lanovkami přes Kapell na Sennigrat (2.300 m) (v kartě) s nezapomenutelnými pohledy do údolí. Návrat na ubytování, večeře. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do Partenen pod Vermuntskou přehradou. Výjezd lanovkou k přehradě a procházka po hrázi. Dále horskou panoramatickou silnicí až k jezeru Silvretta obklopenému 74 třítisícovkami společně s nejvyšší horou Vorarlberska Piz Buin (3321 m n.m.), krátká procházka. Přesun do známého střediska Ischgl, lanovkou do sedla Idjoch (2739 m n.m., cca 22 EUR) na rakousko–švýcarské hranici s rozhledem na celou oblast. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd do Latschau u jezera Staubeken, lanovkou na Grüneck (1893 m n.m.) s nádhernou vyhlídkou na Verwallský masív s monumenty Drei Türmen, Sulzfluh a Drusenfluh. Krátká procházka k vyhlídce na Zimbu tzv. Matterhorn Vorarlberska. Po poledni průjezd Silbertalským údolím a výjezd lanovkou pod Kristberg s nejstarším gotickým kostelíkem v Montafonu. Odpoledne odpočinek ve vodním areálu Aquarena v St.Gallenkirchu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Po snídani se vypravíme malebnou vorarlberskou krajinou zpět k německým hranicím. V oblasti Bodamského jezera si uděláme krátkou zastávku v Lindau se starobylým jádrem, kde se při příjemné procházce budeme moci seznámit s typickou „lindauerskou“ architekturou i symbolem města bavorským lvem. Odtud již budeme směřovat zpět do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.

Poznámka
Doporučujeme objednání výhodné Montafon-Silvretta karty v ceně cca 54 EUR, resp. 50,50 EUR (senioři narození 1955 a dříve), která umožňuje využití lanovek a lázní v 3. - 5. dni programu . Kartu je třeba objednat již při sepsání cestovní smlouvy, ale hradit se bude až na místě v EUR. V době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty na rok 2021.

Minimální výměna na vstupy
Montafon-Silvretta karta a další lanovky cca 54 EUR / 50,50 EUR senioři narození 1956 a dříve, děti narozené 2002 - 2015 31 EUR.

Poznávací zájezdy
Rakousko - LastMinute
Ceny za osobu