(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Alpy a střediska rakousko-švýcarského pomezí

Rakousko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Velmi oblíbený poznávací zájezd.

Rychlý přehled
 • 6denní zájezd s denními přejezdy
 • ubytování na jednom místě
 • hotel 3* s bazénem
 • polopenze
Trasa
 • Feldkirch
 • Davos
 • Jakobshorn
 • Sennigrat
 • Partenen
 • Silvretta
 • Ischgl
 • Idjoch
 • Paznauntal
 • Latschau
 • Zimba
 • Silbertal
 • Lindau

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Lanovkou k Lüner See.

Lanovkou vyjedeme k Lüner See (1.979 m) (v kartě), odkud se nám naskytne dech tající pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko-švýcarském pomezí. Podnikneme túru kolem jezera, popř. můžeme posedět na jeho březích a vychutnávat poklidnou horskou atmosféru.
Přehrada Lünersee je jednou z největších přehradních nádrží ve spolkové zemi Vorarlbersko.
Leží na konci údolí Brandnertal a patří k obci Vandans v Montafonu.

Popis
6denní poznávací zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna, Prahy, Plzně. Německem projedeme kolem bavorské metropole Mnichova do oblasti rakouského Montafonu. Večer ubytování v hotelu 3* s bazénem v Tschagguns v údolí Montafonu. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Po snídani navštívíme historicky nejvýznamnější město Vorarlberska Feldkirch, které si dodnes dochovalo svůj středověký ráz. Odtud se vydáme přes Vaduz do Švýcarska a navštívíme nejvýše položené město v Evropě – Davos, malebně obklopené horskými velikány. Lanovkami vyjedeme na Jakobshorn (2.590 m), odkud se nám naskytne nádherný panoramatický výhled do okolí (není v kartě). Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Vydáme do oblasti Dolního Montafonu. Lanovkou vyjedeme k Lüner See (1.979 m) (v kartě), odkud se nám naskytne dech tající pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko-švýcarském pomezí. Podnikneme túru kolem jezera, popř. můžeme posedět na jeho březích a vychutnávat poklidnou horskou atmosféru. Odpoledne přejedeme do Bartholomäbergu, nazývaném sluneční terasou Montafonu, prohlédneme si původně románský farní kostel, nejcennější kostel v celém údolí s křídlovým oltářem z roku 1525. Pak vyjedeme lanovkami přes Kapell na Sennigrat (2.300 m) (v kartě) s nezapomenutelnými pohledy do údolí. Návrat na ubytování, večeře. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Po snídani se v Partenenu podíváme k nejdelšímu schodišti v Evropě čítajícím 4 000 schodů. Poté vyjedeme lanovkou Tafamuntbahn (v kartě) a projdeme se po hrázi Vermuntské nádrže. Dokonale vybudovanou horskou silnicí vedoucí po grandiózní alpské oblasti, kde skály a firn souzní v optické harmonii snad jako nikde jinde v Alpách, se vydáme ke „stříbrnému“ jezeru Silvretta. Během krátké procházky nás bude obklopovat na 74 vrcholů nad hranicí 3 000 m, kterým vévodí nejvyšší hora Vorarlberska Piz Buin (3 312 m). Poté nás již bude očekávat jedno z nejhonosnějších rakouských středisek a významné centrum zimních sportů Ischgl. Milovníci hor si na své přijdou při výjezdu lanovkou na Idjoch (2 739 m) (cca 23 €) s nádhernými výhledy na alpské velikány na obou stranách hranice. Na ubytování se budeme vracet malebným údolím Paznauntal. Večeře.

5. den
Po snídani pojedeme do blízkého Latschau, abychom se od jezera Staubeken nechali vyvézt lanovkou Golmerbahn (v kartě) na Grüneck (1 893 m) k nádherné panoramatické vyhlídce na Verwallský masív s obzvláště strhujícími formacemi Drei Türmen, Sulzfluh a Drusenfluh. Po krátké procházce se před námi objeví Zimba – tzv. Matterhorn Vorarlberska. Při cestě do údolí mohou zájemci vyzkoušet první Vorarlberskou horskou dráhu „Alpin-coaster“ vedoucí 2,6 km z Latschau do Vandansu (cca 13 €). Po poledni se projedeme Silbertalským údolím vonícím divokou romantikou a ze stejnojmenné vesnice vyjedeme lanovkou pod Kristberg (1 443 m) (v kartě), kde stojí nejstarší gotický Boží stánek v celém Montafonu – kostelík sv. Agáty. Odpoledne nás čeká odpočinek a relaxace v areálu Aquarena v St. Gallenkirchu (v kartě), v komplexu vodních radovánek uzpůsobeném do každého počasí. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Po snídani se vypravíme malebnou vorarlberskou krajinou zpět k německým hranicím. V oblasti Bodamského jezera si uděláme krátkou zastávku v Lindau se starobylým jádrem, kde se při příjemné procházce budeme moci seznámit s typickou „lindauerskou“ architekturou i symbolem města bavorským lvem. Odtud již budeme směřovat zpět do ČR, návrat ve večerních hodinách (předpokládaný příjezd do Plzně v cca 17 hodin, do Prahy v 18 hodiny a do Brna v cca 21 hodin).

Poznámka
Doporučujeme objednání výhodné Montafon-Silvretta karty,která umožňuje využití lanovek a lázní v 3. - 5. dni programu.
Kartu je třeba objednat již při sepsání cestovní smlouvy, ale hradit se bude až na místě v EUR.
3 denní Montafon-Brandnertal karta (zahrnuje lanovky a koupání v 3.-5. dni programu) cca 68 EUR (os/pobyt)
3 denní Montafon-Brandnertal karta (zahrnuje lanovky a koupání v 3.-5. dni programu) - senioři narození 1959 a dříve cca 65 EUR (os/pobyt)
3 denní Montafon-Brandnertal karta (zahrnuje lanovky a koupání v 3.-5. dni programu) - děti narozené 2005 - 2017 cca 40 EUR (os/pobyt)
V současné době ještě nejsou publikovány karty pro rok 2024 a proto uvedené ceny jsou z roku 2023.

Minimální výměna na vstupy
Předpokládaná částka na vstupy při zakoupení karty cca 43 CHF + 23 - 36 EUR.

Poznávací zájezdy
Rakousko - LastMinute
Ceny za osobu