(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Dolní Rakousko, hrady, kláštery a vinice Podunají

Rakousko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 3denní zájezd s denním přejezdem
Trasa
  • Artstetten
  • Melk
  • Göttweig
  • Krems an der Donau
  • Kittenbergerské zahrady
  • zámek Rosenburg

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
3denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno přes jižní Čechy do Podunají. Zámek Artstetten a.d. Donau – místo posledního odpočinku arcivévody Františka Ferdinanda ď Este. Prohlídka zámku, kostela, krypty. Bazilika Maria Taferl, ležící vysoko nad údolím Dunaje je nejnavštěvovanější poutní kostel Dolního Rakouska s bohatou barokní výzdobou. Prohlídka barokního benediktýnského kláštera Melk a městečka Melk. Ubytování a nocleh.

2. den
Snídaně. Návštěva jedinečných zahrad v městečku Tulln. Naleznete zde desítky zahrad i zahrádek na jediném místě na celkové rozloze 50 hektarů. Zahrady patří k nejvyhledávanějším místům Dolního Rakouska. Výjezd k benediktýnskému klášteru Göttweig (483 m. n. m.) s výhledem na údolí Dunaje porostlé vinnou révou. Krems an der Donau – prohlídka historické části. Průjezd dunajským údolím Wachau s vinicemi, hrady a kláštery. Středověký Dürnstein na břehu Dunaje s ruinou hradu, kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce. Průjezd vinařskými obcemi Spitz s terasovitou vinicí a Willendorfem, proslulým nálezem sošky pravěké ženy. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva Kittenbergerských zážitkových zahrad. Najdete v nich Zahradu asijskou, toskánskou, kruhu života, ohně, pokušení nebo Zahradu lásky, a dokonce největší bylinkovou spirálu na světě. Čtyři desítky tématických zahrádek navazují jedna na druhou na obrovské ploše Kittenberger Erlebnisgärten v Dolním Rakousku. Na závěr návštěva renesančního zámku Rosenburg, který je položen vysoko nad údolím Kaptal. Díky arkádám a věžím, okouzlujícím zahradám růží, impozantnímu nádvoří pro turnaje (největší svého druhu v Evropě) a sokolnickým ukázkám na renesančním nádvoří, působí zámek jako by byl z pohádky. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy
40 EUR.

Poznávací zájezdy
Rakousko - LastMinute
Ceny za osobu