(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Historické železnice rakouské monarchie

Rakousko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Železnice přes průsmyk Semmering je stavebně nejzajímavějším úsekem železniční tratě z východního Slezska a k Jadranu. Výjezd zubačkou na Hochschneeberg byl již v době monarchie velkým lákadlem pro obyvatele Vídně. Dráha do Mariazell je známá horským úsekem, které je mistrovským dílem. Vše je doplněno krásnou alpskou krajinou a údolím Dunaje Wachau.

Rychlý přehled
 • 3denní poznávací zájezd s denními přejezdy
 • 2 noci s polopenzí v hotelu***
 • proslulá trať Semmering, horská železnice na Hochschneeberg či úzkorozchodná Mariazellerbahn v programu zájezdu
Trasa
 • Mariazell
 • Krems an der Donau
 • klášter Melk
 • Semmering
 • Payerbach
 • Mürzzuschlag
 • Puchberg
 • Hochschneeberg

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
3denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Příjezd do Krems an der Donau. Průjezd Wachau - romantickým údolím Dunaje s vinicemi, hrady, zámky a kláštery. Celé Wachau je světovým dědictvím UNESCO. Prohlídka mohutného barokního benediktinského kláštera Melk. Z Kirchbergu vlakem po historické úzkorozchodné železnici Mariazellerbahn až do poutního místa Mariazell. Mistrovským dílem je horský úsek se dvěma 180° zatáčkami, 19 viadukty a 21 tunely vedoucí národním parkem Ötscher-Tormäuer. Prohlídka Mariazell – nejvýznamnějšího poutního místa v Rakousku. Odjezd na ubytování do hotelu Freinerhof. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Mürzzuschlagu a dále do průsmyku Semmering. Výjezd na vyhlídku k starobylému hotelu Panhaus. Návštěva infocentra o železnici Semmeringbahn, první horské železnici v Evropě. Průjezd horskou silnicí Semmering obklopenou mondénními vilami, cestou výhledy na železniční viadukty. Zastávka u nejznámějšího viaduktu Kalte Rinne. Procházka po Payerbachu s železničním viaduktem a historickým parkem. Z Payerbachu vlakem po celé horské trase až do Semmeringu. Trať je památkou UNESCO a vede 15 tunely, přes 16 viaduktů a 100 mostů. Návštěva železničního muzea v Mürzzuschlagu, součástí je i depo s historickými lokomotivami, vagony a drezínami. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd přes Semmering k poutnímu kostelu Maria Schutz. Od barokního kostela je vynikající výhled na hory a dálniční viadukt, vedle kostela je kavárna s vyhlášenými koblihami z místní pekárny. Odjezd do Puchbergu, odkud vyjíždí známá horská železnice Schneebergbahn. Výjezd železnicí na nádraží Hochschneeberg (1800 m n.m.). Lokomotiva Salamander překoná na trase dlouhé 9,8 km 1218 výškových metrů. Okružní pohodlná vycházka (cca 60 minut) s výhledy na masivy Schneebergu a Rax, vrcholy Waldviertel a Weinviertel. Návštěva horského kostelíka sv.Alžběty a návrat vlakem do Puchbergu. Odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy
55 EUR.

Poznávací zájezdy
Rakousko - LastMinute
Ceny za osobu