(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Mezinárodní výstava orchidejí, Klosterneuburg a Vídeň

Rakousko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 2denní zájezd s denními přejezdy
Trasa
  • Klosterneuburg
  • Vídeň

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
2denní zájezd s denními přejezdy

Úvod
Jarní víkend za květinami, kulturou a historií do rakouské metropole po stopách Habsburků, ale i starých Římanů, mezinárodní výstava orchidejí ve Vídni v botanické zahradě, klášter Klosterneuburg.

1. den
Odjezd v ranních hodinách. Cesta do Rakouska, rakouská metropole Vídeň, památky na rod Habsburků, habsburský zámek Hofburg, chrám sv. Štěpána, náměstí Marie Terezie, muzea, zámek Belveder (Horní a Dolní), galerie a zahrady, kavárny (UNESCO), možnost oběda (třeba vídeňský řízek), cukrárna Demel a Sacher, pro zájemce o umění možnost návštěv galerie Albertina a výstava Sbírka Hahnlosera (Cézanne, Matisse, Renoir, Toulouse-Lautrec, Van Gogh a další) nebo jiného muzea či galerie. Nocleh.

2. den
Snídaně. Návštěva Mezinárodní světové výstavy orchidejí (výstava se koná ve dvou sklenících na cca 2.500 m2, 40 vystavovatelů z Evropy, Asie a Latinské Ameriky představí své orchideje, které si můžete i zakoupit) v Květinové zahradě v Hirschstetten - na ploše 60.000 m2 najdeme různé tematické zahrady, Zoo Hirschstetten, historický statek, přejezd na Klosterneuburg, mohutný starobylý klášter, jeden z nejvýznamnějších klášterů a poutních míst v Rakousku, založil ve 12. stol. babenberský vévoda Leopold III. podle legendy na místě, kde našel závoj své choti odnesený větrem z nedalekého hradu, klášter odolal obléhání Turků a císař Karel VI. z něj chtěl mít druhý El Escorial, komnaty, kaple, zahrady, sklepy, skvostný zlatý Verdunský oltář. Návrat do ČR v pozdních nočních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
30 EUR.

Poznávací zájezdy
Rakousko - LastMinute
Ceny za osobu