(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Metropole Ruska - Moskva a Petrohrad

Rusko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Navštívíme dvě výjimečné metropole Ruska, uvidíme světově známé památky, nádherné Petrodvoce, klášter v Sergijev Posad i Puškino.

Rychlý přehled
  • 8denní zájezd
  • oblíbený program
Trasa
  • Moskva • Sergijev Posad (Zagorsk) • Petrohrad • Petrodvorce • Puškino (Carskoje Selo)

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8-denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Moskvy, transfer do hotelu. Nocleh.

2. den
Snídaně. Okružní jízda Moskvou – Rudé náměstí, obchodní centrum GUM, Velké divadlo a Manéžní náměstí, Leninský prospekt, vyhlídka na Moskvu z Vrabčích hor u Lomonosovy univerzity, chrám Krista Spasitele. Z místa u řeky uvidíme na Novoděviččí klášter ze 16. století a navštívíme hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti ruské kultury i politické scény (Čechov, Šostakovič, Gorbačovová, Jelcin, Chruščov). Dle časových možností zastávka na Vítězné hoře, místě oslav velkých výročí. Odpoledne návštěva slavné Treťjakovské galerie s díly významných ruských umělců. Nocleh.

3. den
Snídaně. Prohlídka Kremlu a chrámů na Chrámovém náměstí (chrámy Blagověščenský, Uspenský - korunovační chrám ruských carů, Archangelský - pohřební chrám moskevských velkoknížat a prvních ruských carů), zvon Car a dělo Car. Odpoledne individuální volno. Nocleh.

4. den
Snídaně. Výlet do Sergijev Posadu (Zagorsk), kde navštívíte Trojickosergijevský klášter - centrum pravoslaví. Jedná se o nejbohatší mužský klášter v Rusku s typickou ruskou chrámovou architekturou se zlatými kupolemi a studnou se svatou vodou. Odpoledne návrat do Moskvy. Procházka po známém Arbatu, oblíbeném místě umělců, místo, kde bydlel Puškin. Noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

5. den
Příjezd do Petrohradu, který je nerozlučně spjat s osobou cara Petra I. Velikého, zakladatele novodobého ruského státu. Transfer do hotelu a snídaně. Okružní jízda Petrohradem – Něvský prospekt, paláce ve Smolném, Palácové náměstí, Letní sad. Odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže s možností nahlédnout do ostatních komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou. Nocleh.

6. den
Snídaně. Výlet do letního sídla ruských carů Petrodvorců – palácového a parkového komplexu z 18. století vybudovaného na ploše 800 ha carem Petrem Velikým. Zde se nachází Velký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilón Ermitáž s více než 170 fontán, z nichž nejznámější je socha Samsona, kaskáda Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

7. den
Snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo s nádhernou Jantarovou komnaton. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více než zdejší paláce a parky. Odpoledne návrat do Petrohradu, návštěva Petropavlovské pevnost, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního opočinku Romanovců. Odpoledne volno s možností plavby po něvských kanálech. Nocleh.

8. den
Snídaně. Dopoledne návštěva chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Dle letového řádu individuální volno do odjezdu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Poznámka
Vstup do Treťjakovské galerie, Kremlu, kláštera v Sergijev Posadu, Ermitáže, Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, paláce v Petrodvorcích, Petropavlovské pevnosti a chrámu sv. Izáka je nutné závazně zarezervovat nejpozději měsíc před odjezdem. Platba na místě v EUR (cca 110 EUR). Pozdější rezervace není možná a na místě nelze zajistit.Minimální výměna na vstupy
110 EUR.

Poznávací zájezdy
Rusko - LastMinute
Ceny za osobu