(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Petrohrad s výletem na ostrov Kotlin

Rusko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Uvidíme světoznámé památky, přepychové paláce, zlatem oslňující Petrodvorce a ostrov Kotlin s opevněným městem Kronštadt.

Rychlý přehled
  • 6denní zájezd
Trasa
  • Petrohrad • Puškino (Carskoje Selo) • Petrodvorce • ostrov Kotlin

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd

1. den
Samostatně odlet z Prahy do Petrohradu. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den
Snídaně. Okružní jízda Petrohradem, při které uvidíte tepnu města - Něvský prospekt a palác ve Smolném. Dále uvidíte Palácové náměstí, Letní sad a Měděného jezdce - památník zakladatele města Petra Velikého. Odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže, jejíž sbírka čítá několik milionů exponátů. Kromě sbírek vyhrazených ruské kultuře patří mezi velice populární oddělení galerie západoevropského malířství, kde lze obdivovat skvostná díla od Rembrandta, Rubense a dalších známých mistrů. Také budete mít možnost nahlédnout do komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající řadu soch v nadživotní velikosti. Nocleh.

3. den
Snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje monumentální Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, která byla zničena nacisty během II. světové války a jejíž věrná kopie byla otevřena pro veřejnost v r. 2003. Odpoledne po návratu do Petrohradu návštěva Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Dále osobní volno, které můžete využít k plavbě po něvských kanálech. Nocleh.

4. den
Snídaně. Výlet do letního sídla ruských carů Petrodvorců. Dopřejte si procházku po palácovém a parkovém komplexu z 18. století vybudovaném na ploše 800 ha carem Petrem Velikým, kde uvidíte Velký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir, pavilon Ermitáž a více než 170 fontán, z nichž nejznámější jsou centrální Velká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujícího se lvem, Římské fontány a Fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Odpoledne po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

5. den
Snídaně. Návštěva Chrámu sv. Izáka, který byl postaven na tisících kůlech a je nejkrásnějším kostelem města. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Výlet na ostrov Kotlin s opevněným městem Kronštadt. Ostrov je zhruba 30 km od Petrohradu. Individuální volno. Nocleh.

6. den
Snídaně. Individuální volno, transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy.

Poznámka
Vstupy do Ermitáže, Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, paláce v Petrodvorcích, chrámu sv. Izáka a Petropavlovské pevnosti je nutné závazně zarezervovat nejpozději měsíc před odjezdem. Platba na místě v EUR (cca 90 EUR). Pozdější rezervace není možná a na místě nelze zajistit.
Ubytování ve 3lůžkovém pokoji není možné.

Minimální výměna na vstupy
90 EUR.

Poznávací zájezdy
Rusko - LastMinute
Ceny za osobu