(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Do minulých staletí se přenesete ve skanzenu v Zuberci, pojedete historickou železnicí, můžete absolvovat plavbu na vorech, budete se koupat v aqaparku obklopeni nádhernou oravskou přírodou, lodí poplujete na Slanický ostrov uměni a domů si nakoupíte sýrové speciality v salaši u Ružomberoka.

Rychlý přehled
 • bez nočních přejezdů
 • ubytování na jednom místě
 • polopenze v ceně
Trasa
 • Veĺká Rača
 • Stará Bystrica
 • Oravská přehrada
 • Klin
 • Tvrdošín (UNESCO)
 • Podbiel
 • skanzen Zuberec
 • Roháčská Dolina
 • Oravský hrad
 • Leštiny (UNESCO)
 • salaš Krajinka

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní poznávací zájezd s denními přejezdy

1. den
Ráno odjedeme z Prahy, Brna, svoz Plzeň. Přes kilometr dlouhá lanovka z Oščadnice nám pomůže překonat výškový rozdíl 324 metrů a doveze nás na hřebeny Kysuckých vrchů pod nejvyšší vrchol masivu - Veĺkou Raču - na slovensko-polském pomezí. Nabídne nám nádherný výhled na okolní magickou přírodu. U horní stanice lanovky v dedovce si můžeme dát oběd přímo v okolních chalupách nebo zažít adrenalin na bobové dráze. Za dobrodružstvím vyrazíme na pomezí Kysuc a Oravy, kde se necháme unášet unikátní historickou lesní úvraťovou železnicí Vychylovka. Jedná se o jeden ze dvou světových unikátů umožňující zdolat značné převýšení po železnici. Poté se zastavíme v Staré Bystrici – mají tam jediný slovenský orloj, který je zároveň největší dřevěnou sochou v zemi. Přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Uděláme si výlet po poklidné hladině Oravské přehrady, kde podnikneme plavbu na Slanický ostrov umění. Na ostrově se nachází kostel Povýšení sv. Kříže – jako jediný zbyl z obce Slanica, která byla zatopena Oravskou přehradou. Poněkud netradiční atrakcí Oravy je kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Socha vysoká devět a půl metru je situována u obce Klin. Ruce Krista Spasitele směřují na celou Oravu a mají ji ochraňovat. Je odtud krásný výhled na přehradu. Potom se zastavíme v Tvrdošíně k prohlídce hřbitovního kostela Všech svatých, památky pocházející z 15. století. Odborná rekonstrukce kostela byla v roce 1993 oceněna plaketou Europa Nostra a kostel byl zapsán do seznamu UNESCO. Navštívíme i vesničku Podbiel, jejíž chloubou je unikární soubor lidové architektury Bobrova raľa s celkem 64 dřevěnic z 19. století. S Oravou a jejími tradicemi se seznámíme v Zuberci v příjemném Muzeu oravské dědiny - ve skanzenu, který je situován do nádherného přírodního prostředí a reprezentuje nejhodnotnější památky lidové architektury celého regionu. Návrat na ubytování.

3. den
Snídaně. Vydáme se do oblasti Západních Tater, kde absolvujeme procházku Roháčskou dolinou. Naším cílem bude Ťatliakova chata (1.373 m). Nad ní začíná „amfiteátr Smutnéj doliny“, která je horním patrem Roháčskej doliny. Kousek od chaty se nachází uměle vytvořené pleso – Ťatliakovo jezero. Možnost občerstvení, odpočinku a procházek po okolí. V závěru dne nás čeká ještě koupání v termálech v Oravicích s geotermální vodou o teplotě 35–36 °C přímo ze zřídla. Náročnější klienti si mohou dopřát odpočinek v akvaparku s velkým relaxačním bazénem, masážními tryskami, dnovou perličkou a tobogánem. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den
Snídaně. Cestu k Oravskému hradu si vychutnáme z paluby vorů, na nichž se doplavíme až k patě vápencové skály, na které se až do výšky 112 metrů majestátně tyčí rozsáhlý hradní areál ze 13. století. Prohlédneme si jeho nádvoří i interiéry, dozvíme se zajímavosti o nejvýznamnějších vlastnících z rodu Thurzovců a zavzpomínáme na filmy, kde jsme tento skvost Oravy viděli. Naší další zastávkou bude vesnička Leštiny, kde se z hlediska architektonického nachází nejlépe dochovaný dřevěný artikulární evangelický kostel na Slovensku (UNESCO). V interiéru kostela najdeme barokní oltář s dřevořezbou z počátku 14. století, renesanční kazatelnu z počátku 18. století a okouzlí nás výzdoba empora, která vyniká bohatstvím tvarů a barev. Naše slovenské putování zakončíme nákupem oblíbených liptovských sýrových specialit na salaši u Ružomberku. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
cca 65 EUR.

Poznávací zájezdy
Slovensko - LastMinute
Ceny za osobu