(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj

Slovinsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Pobyt u jezer Bledského a Bohinjského jezera patří k tomu nejlepšímu ze Slovinska. Jezera jsou perlami Julských Alp. Při turistice jsou zážitkem vodopády, soutěsky a výhledy na nejvyšší horu Triglav. Nezapomenutelný je i lodní výlet po křišťálově čistém Bohinjském jezeře. Týden uprostřed horské krásy nadlouho osvěží.

Rychlý přehled
 • 7denní zájezd s turistikou a denním přejezdem na cestě tam
 • 5 nocí s polopenzí, večeře bohatý bufet v sousedním hotelu****
 • turistický program lze individuálně zaměnit za relaxaci u jezer Bled či Bohinj
Trasa
 • lázně a jezero Bled
 • jezero Bohinj
 • Koča pri Savici
 • vodopád Savica
 • Pokljuka
 • Skihotel Vogel
 • soutěska Vintgar
 • Stará Fužina

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd s turistikou a denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska . Příjezd do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera , lázně byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytování v hotelu Jadran u jezera. V ceně ubytování je vstup do krytého centra s bazény a vířivkami v hotelu Golf (100 metrů od hotelu). Snídaně jsou přímo v hotelu Jadran, večeře v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (50 metrů od hotelu). Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd proti toku Savy Bohinjky k  Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výchozím bodem okruhu okolo jezera je městečko Ribčev Laz , kde je zajímavý kostel sv.Jana s patrnými vlivy od románského až po barokní sloh. Uprostřed cesty kolem jezera je krásný barokní kostel sv.Ducha . Od obce Ukanc na konci jezera výstup k  chatě Koča pri Savici (653 m n.m.) a dále k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica . Po odpočinku a občerstvení u chaty Koča při Savici sestup zpět k jezeru. Lodní výlet po průzračně čistém jezeře s výhledy na okolní hory. Po přistání v Ribčev Laz návrat do hotelu.  Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd na náhorní planinu Pokljuka (1266 m n.m.) . Výstup přes planinu Javornik s malebnými horskými seníky k  chatě Blejska koča ( 1630 m n.m.) na planině Lipanca , v červenci plné nádherných horských květin. Výstup na vrchol Debela Peč (2014 m n.m.) s nádherným výhledem na Triglav a další vrcholy Julských Alp. Po sestupu odpočinek a občerstvení v chatě Blejska koča. Poté přechod k autobusu na Rudno Polje a návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd k  Bohinjskému jezeru . Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) . Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Dále sedačkovou lanovkou na Orlovu Glavu (1682 m n.m.) . Výstup přes Visoki Orlov Rob na hřeben a po hřebeni až na vrchol Rodica (1966 m n.m.) . Turistika uprostřed typických vápencových skal umožňuje panoramatické rozhledy na Julské Alpy včetně nejvyššího vrcholu Triglav . Sestup k lanovce, lanovkou k autobusu. Návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar . Vycházka po vyhlídkovém chodníku skalnatou soutěskou s mohutnými peřejemi a křišťálově průzračnou vodou. V závěru soutěsky je odměnou mohutný vodopád Šum . Odjezd zpět k Bledskému jezeru. Odpoledne turistický okruh okolo Bledského jezera s výstupem na Malou Osojnicu (685 m n.m.). Z vrcholu často fotografovaný pohled na jezero s kostelíkem na ostrově a hradem Bled na skalním ostrohu , celé to v pozadí rámuje hřeben Kamniškých Alp. Možnost prohlídky interiérů hradu nebo plavby lodičkou na ostrov nebo relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Odjezd do Staré Fužiny u Bohinjského jezera . Krátký výstup na Peč s jedním z nejkrásnějších pohledů na Bohinjské jezero. Sestup zpět a poté proti toku potoka Mostnica až do doliny Voje . Malebnost doliny zvyšuje množství seníků a vodopád Mostnički slap (700 m n.m.) , který padá v závěru údolí. Po odpočinku a občerstvení návrat k Bohinjskému jezeru a možnost koupání. Zdatní turisté mohou od vodopádu vystoupat až k chatě Planinska koča na Uskovnici (1154 m n.m.) a sestoupit k jezeru přes malebnou osadu Studor. Večer odjezd do ČR.

7. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
36 EUR.

Poznávací zájezdy
Slovinsko - LastMinute
Ceny za osobu