(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Slovinský a italský Jadran - wellness a poznávání

Slovinsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd s denními přejezdy
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Bavorskem do Rakouska. Od Salcburku s mohutnou pevností vede dálnice mnoha tunely k středověkému hradu Hohenwerfen. Po průjezdu tunelem pod masivy Vysokých Taur se objeví Korutany a další tunelem pod Karavankami přijedete do Slovinska. Při příjezdu k Jaderskému moři upoutá mohutný dálniční viadukt Črni Kal. Kolem koperského přístavu se přijedete do luxusních přímořských lázní Portorož. Ubytování v hotelu Vile Park Premium. Večeře. Nocleh.

Hotel Vile Park Premium je situován přímo u moře v architektonicky vkusném areálu. V okolí jsou krásné parky se středomořskými dřevinami a květenou. V ceně ubytování je vstup do krytého vodního parku Termaris s bazény a vířivkami s mořskou vodou. Vodní park je hned vedle hotelu a je oddělen od moře jen prosklenou stěnou, při příznivém počasí lze vyjít za sluněním na terasu nad mořem. Stravování formou bohatého bufetu dle vlastního výběru (snídaně i večeře).

2. den
Snídaně. Vycházka přímořskou promenádou do Piranu s dochovaným historickým centrem. Městečko patří k nejkrásnějším na Istrijském poloostrově. Náměstí pod vysokou bílou zvonicí je lemováno historickými paláci v benátském stylu. Možnost vychutnat si středomořskou atmosféru při kávě v některé z malých kavárniček. Výstup středomořskými úzkými uličkami až ke starému hradu, ze středověkých hradeb krásná panoramatická vyhlídka na městečko a nádherně modrý Jadran. Odjezd do Sečovlje. Prohlídka přírodní parku Sečoveljské soliny včetně muzea na získávání soli z mořské vody. Sůl se získává odpařováním vody z propojených solných polí. Po prohlídce zastávka u románského kostelíku Hrastovlje s opevněním a freskami z 15.století. Opevnění kolem kostela bylo postaveno na obranu proti tureckým nájezdníkům. Nejznámější freskou je „Tanec smrti“, symbolizuje pomíjivost života stejnou pro všechny společenské vrstvy. Návrat do hotelu. Odpočinek a koupání v krytém vodním parku Termaris. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do oblasti Kras. Návštěva pršutárny Lokev s ochutnávkou slovinského pršutu doplněného sklenkou místního vína. Pršut je místní druh sušené šunky a je to tradiční potravina přímořského Krasu. Možnost nákupu originálních místních produktů. Odjezd k zámku Miramare, který patřil arcivévodovi Maxmiliánu Habsburskému. Arcivévoda se později stal mexickým císařem a byl popraven mexickými revolucionáři. Romantický zámek leží přímo na břehu moře a je obklopený krásnými zahradami. Při procházce po zámeckém parku lze vidět i památník se sochou Maxmiliána Habsburského. Odjezd do Koperu. Prohlídka historického města s úzkými uličkami, paláci a námořním přístavem. Koper je jediným slovinským námořním přístavem. Ze zvonice katedrály je vidět celé město, přístaviště a široké okolí. Návrat do hotelu. Odpočinek a koupání v krytém vodním parku Termaris. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd podél pobřeží do italského Terstu, známého přístavního města s bohatou historií, kde se od římských dob vystřídalo bezpočet vlivů. Až do roku 1918 bylo město pod vlivem habsburské monarchie. Procházka po historickém centru. Odjezd do Krasu. Návštěva známého hřebčína v Lipici, byl založen již v 16. století arcivévodou Karlem na chov lipicánů pro vídeňský habsburský palác. Prohlídka stájí a muzea chovu lipicánů. Vrcholem prohlídky je úchvatné představení s drezúrou bílých lipicánů, kteří předvedou umění Španělské školy. Návrat do hotelu. Odpočinek a koupání v krytém vodním parku Termaris. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd do oblasti Karstu a návštěva Škocjanských jeskyní s krápníky, jezírky, kaskádami a ponornou řekou Reka. Velký okruh zahrnuje také propadlé závrty a jeskyně s vodopády. Unikátní jeskyně jsou světovým přírodním dědictvím UNESCO a jsou světově známé studiem krasových jevů ve vápenci. Po prohlídce odjezd do ČR. Návrat před půlnocí.

Minimální výměna na vstupy
59 EUR.

Poznávací zájezdy
Slovinsko - LastMinute
Ceny za osobu