(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Smaragdová Soča, jezera Bled a Bohinj a Lublaň

Slovinsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Zelená je symbolem pro Slovinsko. A smaragdově zelená pro nádherné soutěsky Soče. Architektura Josipa Plečnika spojuje Prahu s Lublaní. Bohinjské a Bledské jezero jsou perlami Juských Alp. V paměti navždy zůstanou jízda lanovkou na Vogel s výhledem na Triglav a lodní výlet po po křišťálově čistém Bohinjském jezeře.

Rychlý přehled
 • 5denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • 3 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***
 • vstup do krytého termálního bazénu v ceně zájezdu
Trasa
 • Cerkno
 • Trenta
 • Kobarid
 • Lublaň
 • Škofja Loka
 • partyzánská nemocnice Franja
 • lázně a jezero Bled
 • jezero Bohinj
 • Skihotel Vogel
 • Koča pro Savici
 • vodopád Savica

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Úvod
5denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Ještě než se ponoří do Alp, objede dálnice historický Salcburk s mohutnou pevností. Okolo středověkého hradu Hohenwerfen stoupá cesta dále až k tunelům pod masivy Vysokých Taur. Za tunely je již spolková země Korutany a na jejím konci čeká další tunel pod Karavankami do Slovinska. Příjezd do Cerkna v malebné horské krajině v centrální části Slovinska. Ubytování v hotelu s krytým bazénem  s termální vodou. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd podél toku řeky Idrija do Tolminu. Z Tolminu proti toku smaragdově zelené řeky Soča přes Kobarid, který byl v 1.světové válce místem velké rakousko-uherské ofenzivy, až do Trenty v Julských Alpách. V Trentě prohlídka expozice v informačním středisku Národního parku Julské Alpy. Mezi Trentou a Bovcem jsou hluboké říční soutěsky, které vyhloubila řeka Soča. Nejkrásnější jsou Mala korita a Velika korita, v obou úsecích zastávky na prohlídku a fotografování. Za Bovcem se míjí mohutný vodopád Boka padající ze stěny masivu Kanin. Na cestě zpět zastávka v Kobaridu, který byl v 1.světové válce místem velké rakousko-uherské ofenzivy. Prohlídka městečka a výstup k pyramidovému monumentu padlých italských vojáků. Návrat do hotelu přes malebné městečko Most na Soči. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Lublaně , hlavního města Slovinska s atmosférou uliček a kaváren na nábřeží řeky Lublanica. Výjezd lanovkou k Lublaňskému hradu s krásnou vyhlídkou na město. Prohlídka starého města s katedrálou sv. Mikuláše a Trojmostovím arch.Josipa Plečnika , který se stavitelsky zapsal i na Pražském hradě. Odjezd do historického města Škofja Loka , procházka zachovalým středověkým centrem, nad nímž se vypíná stejnojmenný zámek. Před návratem do hotelu návštěva bývalé partyzánské nemocnice Franja na konci soutěsky. Cesta soutěskou je mimořádně malebná, v jejím závěru měli partyzáni za 2.světové války polní nemocnici. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do Julských Alp . Silnice míjí Bledské jezero a vede proti toku Savy Bohinjky k  Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) . Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Vidět je i nejvyšší slovinská hora Triglav . Odjezd k chatě Koča pri Savici , krátká vycházka k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica . Návrat k Bohinjskému jezeru, lodní výlet po průzračném jezeře s výhledy na okolní hory. Odjezd zpět podél toku Savy Bohinjky do lázní Bled na břehu stejnojmenného jezera . Vycházkový okruh lázněmi s dominantním hradem na skalním ostrohu a ostrovním kostelíkem uprostřed jezera, cestou mnoho malebných vyhlídek. Odjezd do ČR.

5. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
41 EUR.

Poznávací zájezdy
Slovinsko - LastMinute
Ceny za osobu