(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Ze slovinského Toskánska k vinicím u Jadranu

Slovinsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

1. den
Odjezd v brzkých ranních hodinách. Odpoledne příjezd přes vinnou stezku do vesnice Jeruzalém. Krajina plná vinohradů podobná italskému Toskánsku. Ochutnávka vín. Příjezd do Mariboru, prohlídka historického centra s katedrálou, radnicí a hradem, nejstarší vinná réva na světě u muzea vín. Ubytování v centru města. Večeře, nocleh.

2. den
Snídaně. Návštěva oblasti Slovinského Krasu, Postojenských jeskyní. Projížďka vláčkem systémem tunelů. Poté zastávka u hradu Predjama na převisu ve vysoké skále nad kaňonem řeky Lokva. Odpoledne v údolí řeky Vipava degustace v místním vinařství. V podvečer dojedeme na ubytování u jaderského moře do Koperu do hotelu s bazénem a akvaparkem, večeře formou bufetu. Nocleh.

3. den
Snídaně. Výlet do Isoly, perly slovinského pobřeží, podobné Benátkám. Původně ostrovní město s úzkými křivolakými uličkami s řadou dvorků, malebným přístavem a historickým jádrem. Návrat do Koperu a relaxace v hotelovém akvaparku a wellness. Možnost procházky do centra Koperu (námořní přístav, historické jádro, obchody, katedrála a zvonice s úžasným výhledem na celé široké okolí. Večeře v hotelu, nocleh.

4. den
Snídaně. Návštěva památky z dob 2. sv. války – tajné partyzánské nemocnice Franja (UNESCO) ukryté v horách a lesích. Dále zastávka v nejvyšším slovinském horském masivu Triglav bude v údolí Soči. Čas na oběd v městečku Most na Soči nad soutokem řek Soča a Idrijca. V pozdním odpoledni sjedeme do oblasti Pomoří a u města Nova Gorica degustace vín. Návrat, večeře a relaxace v bazénech. Nocleh.

5. den
Snídaně. Návštěva Bledského jezera s ostrůvkem a hradem a s kulisami Julských Alp. Lázně Bled se slavnou historií. Možnost nechat se převézt na ostrůvek, kostel Panny Marie. Odjezd. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
cca 45 EUR

Poznávací zájezdy
Slovinsko - LastMinute
Ceny za osobu