(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Poznávací zájezdy

Španělsko

Důležité informace

Řeč

Oficiální řečí je španělština, přesto v určitých oblastech jsou jako úřední jazyk používány i galicijština, katalánština a baskičtina, které se používají i v médiích. Vzhledem k rozmanitosti země a její historii má Španělsko velkou řadu dialektů.

Měna

Ve Španělsku platí evropská měna, tj 1 euro (EUR ) = 100 centů. Platby platební kartou nebo výběr z bankomatů jsou ve Španělsku dostupné téměř všude.

Časový rozdíl

Na pevnině a na Baleárských ostrovech platí čas středoevropský, na Kanárských ostrovech je pak o hodinu méně. I ve Španělsku je zaveden letní čas.

Elektrické napětí

220 V

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty, jenž nemají české občanství, doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Španělska v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Počasí - Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy - LastMinute

Ceny za osobu
Sandals Barbados
30.10.2024, 8 dnů/7 nocí
Letecky
142 390
Ultra all inclusive