(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Rychlý přehled
 • 8-denní poznávací zájezd
 • možnost zažít Mallorcu auteticky, hlavní památky, přírodu a její jedinečnou atmosféru
Trasa
 • Palma de Mallorca
 • Valldemossa
 • ostrov Sa Dragonera
 • Sa Calobra
 • Port Soller
 • Deiá
 • Alaró
 • Klášter Lluc
 • Port Pollensa
 • Cuevas del Drach

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Místo úchvatných přírodních scénérií Cap de Formentor

Leží na severovýchodě ostrova Mallorca, v pohoří Serra de Tramuntana a jeho nejsevernější část se nazývá Cap de Formentor. Formentor je místo úchvatných přírodních scénérií, vysokých strmých a rozeklaných útesů nad křišťálově čistým mořem.
Největší turistickou atrakcí je maják Far de Cap Formentor, který stojí na samém konci Cap de Formentor a zároveň na nejsevernějším místě ostrovaMallorca. Maják (1888 m. n. m.) byl dostavěn v roce 1860 a svou navigační funkci plní od roku 1863 až do dnešních dnů.

Horské městečko Valdemossa

návštěva horského městečka Valdemossa (UNESCO), kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů pokrytých kvetoucími květinami nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová.

Popis
8-denní poznávací zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Palmy de Mallorca. Transfer na ubytování., bližší seznámení s programe a průvodcem, večeře na hotelu. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích s polopenzí ve vzdálenosti do 400m od pláže. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Dopoledne návštěva horského městečka Valdemossa (UNESCO), kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů pokrytých kvetoucími květinami nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová. Po té přejezd přes severozápadní část pohoří Tramuntana do příjemné pobřežní vesnice San Telmo. Možnost fakultativně výlet typickou lodí "llaut" na ostrov Sa Dragonera nebo lehká turistika na mys Punta Blanca. Návrat na hotel. Večeře. Nocleh. Fakultativně možnost večeře v restauraci sitauované v bývalém klášteře s místními specialitami dle denní nabídky čerstvých ryb (včetně transferu).

3. den
Snídaně. Přejezd přes horský masiv Sierra Tramuntana a návštěva pobřežních vesniček (Baňalbúfar, Deiá, Estrellencs) pohoří Tramuntana na severu ostrova. Volno v jedné s vesnic na oběd. Přesun do městečka Soller a odtud výlet výletní lodí podél pobřeží do ústí kaňonu Torrent de Pareis. až do přístavu Sa Calobra. Následuje volný čas nebo procházka soutěskou, ze které ústí do moře dva horské potoky. Návrat do Soller, volno na prohlídku a návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně, výlet do hlavního města Palma de Mallorca. Dopoledne prohlídka centra, La Catedral, Palacio Real Almuidana, židovská čtvrť...volno na oběd a nákupy, odpoledne návštěva zahrad Alfabia. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den
Snídaně, celodenní výlet do horského městečka Alaró. Po krátké prohlídce tohoto městečka a pěší výstup na jeden z okolních kopců Puig d´Alaro (822 m) s hradem Castell d´Alaró. Z hradní terasy je nádherný panoramatický výhled. Cestou zpět autentický oběd v mallorském venkovském stavení. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Přesun přes horský masiv Tramuntana na severovýchodní část ostrova do kláštera Santuari de Lluc, prohlídka celého komplexu (možnost i lehké turistiky), poté přesun do městečka Pollensa a prohlídka tohoto starobylého městěčka, kulturní metropole na severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši a s překrásnými vyhlídkami do okolí. Odpoledne lenošení na pláži nebo lehká turistika na Cap de Formentor. Návrat na hotel, večeře.

7. den
Snídaně. Celodenní výlet do středu ostrova, zastavíme se na unikátním tradičním trhu, kde si návštěvník může zakoupit vše od ovoce a zeleniny, sýrů, medu, až třeba po osla domácího. Pokračování na východní pobřeží ostrova s návštěvou unikátních jeskyní Cuevas del Drach u městečka Porto Cristo. Poté přesun na prohlídku tradičního venkovského stavení. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. Fakultativně možnost večeře v restauraci situované v bývalém klášteře s místními specialitami (s transferem).

8. den
Snídaně. Individuální volno do odletu. Transfer na letiště, odlet a příleti do Prahy.

Minimální výměna na vstupy
80 EUR.

Poznávací zájezdy
Španělsko - LastMinute
Ceny za osobu