(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Galicie - z Čech až na konec světa

Španělsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

GALICIE - to je především úplně jiné Španělsko. Je to země silně zakořeněných keltských tradic, země mýtů a legend. Je to také jedno z mála míst v Evropě, kde se dochovala původní autochtonní flóra, a kde můžete obdivovat úchvatná ústí řek se spoustou ostrovů a ostrůvků. K tomu přidejte zdejší architekturu v podobě pazos, pallozas a horreos, a v neposlední řadě jedinečnou gastronomii doplněnou lahodnými víny. Celkový obraz je hotov a je dokonalý.

Rychlý přehled
 • 8denní letecký zájezd
Trasa
 • Vigo
 • ostrovy Cíes
 • Poio
 • Combarro
 • Pontevedra
 • Cambados
 • Santiago de Compostela
 • Finisterre
 • Muxia
 • La Coruňa
 • Ferrol
 • Lugo
 • Ourense
 • Caňon de Sil

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Porta. Transfer na ubytování do Viga.

2. den
Ráno odjezd lodí z přístavu Viga a ostrovy Cíes, které jsou jediným národním parkem v Galicii a jsou proslulé svými bělostnými plážemi, nedotčenou přírodou a příjemnými turistickými stezkami, vedoucími až k majákům. V pozdní odpoledne návrat lodí zpět do Viga. V podvečer návštěva historického centra a vršku Monte do Castro se zbytky keltského osídlení a středověkého opevnění ze 17. stol. Z přilehlého parku jsou nádherné výhledy obvzláště při soumraku na celé ústí ría de Vigo a ostrovy Cíes.

3. den
Po snídani odjezd do dalšího ústí Rías Baixas, do ría de Pontevedra. Nejdříve zastávka v v klášteře San Xoán de Poio, který má svůj původ již v 10. stol. Součástí jsou dvě rajské zahrady, jedno z největších horreos a muzeum českého rodáka A. Machourka s mozaikami, které představují francouzskou cestu do Santiaga de Compostela. Po té návštěva jedné z nejpůvabnějších a nejtypičtějších vesnic v Galicii, Combarro, kde je asi třicet sýpek-horreos doslova zavěšených nad mořem. Dohromady tak vytvářejí jeden z nejmalebnějších souborů galicijského pobřeží. Po prohlídce odjezd do Pontevedry, po Santiagu nejvýznamnějším historickém celku v Galicii s proslulým svatostánkem Panny Marie poutnice a řadou půvabných historických náměstíček. Procházka historickým jádrem města. Odjezd na ubytování.

4. den
Dopoledne návštěva půvabného městečka Cambados v ústí ría de Arousa, vyhlášeného centra vinařské oblasti produkující vína albariňo. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou v renesančním paláci pazo de Fefiňáns ze 16. stol. Pokračování do Santiaga de Compostela, cíle všech poutníků, kteří se přicházejí pomodlit k hrobu sv. Jakuba. Procházka historickým jádrem s proslulou katedrálou, vyhlídka z parku Alameda. Volno k návštěvě muzeí, typických barů a zákoutí. Ubytování v Santiagu.

5. den
Po snídani odjezd směrem k západnímu pobřeží, do Finisterre, do nejzápadnějšího cípu Španělska, a dále do přímořského městečka Muxía, kde se dle legendy zjevila apoštolu Jakubovi Panna Maria. Přejezd do La Coruňi, procházka kolem původního římského majáku Torre Hercules, symbolu města, a po pobřežní promenádě, která nabízí výhledy na oceán, ale i dokonalou směsici moderní, secesní a středověké architektury města. Románsko-gotický kostel sv. Jakuba, kolegiátní kostel S. María a klášter S. Barbara tvoří dohromady velmi malebný celek. Ubytování v La Coruňi.

6. den
Ráno pokračování do Ferrolu, rybářského města s přírodním přístavem, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Přístav a ústí bývalo chráněno dvěma hrady - La Palma a San Felipe. V samotném městě se pak nachází el Arsenal, impozantní vojenský komplex z 18. stol. s loděnicemi a námořním muzeem, který evokuje dávnou slávu královské armády. Odpoledne přejezd do Luga. Procházka po jediných kompletně dochovaných římských hradbách, které jsou dnes pod ochranou UNESCA. Prohlídka katedrály, biskupského paláce, radnice, vyhlídka na římský most a lázně. Ubytování v Lugu.

7. den
Ráno přejezd do Orense. Po cestě zastávka ve vinařské oblasti Ribeira Sacra v kaňonu řeky Sil s úchvatnými meandry lemovanými vinicemi. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína Ribeira Sacra a úchvatnýmí výhledy z výšky na kaňon řeky Sil, po té plavba kaňonem mezi příkrými svahy s původními lesy a mediteránskou flórou a vinicemi pnoucími se po vršcích svahů. Ubytování v Ourense, městě termálních pramenů, které vyvěrají podél řeky Miňo. Po příjezdu a ubytování procházka po historickém centru Orense, s románsko-gotickou katedrálou sv. Martina s Kristem z Finisterre, s prameny As Burgas, římským mostem a mostem Milenio a středověkými uličkami.

8. den
V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

Příplatky u průvodce
loď Islas Cíes cca 27 EUR, loď Ribeira Sacra cca 18 EUR, ochutnávka vín v Cambados cca 13 EUR a v Ribeira Sacra cca 12 eur (nutné rezervovat dopředu-případný zájem uvádějte již v cestovní smlouvě, v poznámce)

Minimální výměna na vstupy
45 EUR.

Poznávací zájezdy