(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Pobytově-poznávací zájezd po zajímavostech Katalánska spojený s pobytem u moře na Costa Bravě.

Rychlý přehled
 • 10denní pobytově-poznávací autobusový zájezd
 • ubytování na pobřeží Costra Bravy s možností strávit část času u moře
Trasa
 • Blanes
 • Barcelona
 • Girona
 • Besalu
 • Figueres
 • Cadaques
 • klášter Montserrat
 • Barcelona
 • Andora

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

FAKULTATIVNÍ VÝLET DO ANDORRY

Fakultativní výlet do horského státu Andorra, nezávislého knížectví ve východní části Pyrenejí mezi Španělskem a Francií. Nádherné jsou horské scenérie, divoká příroda a starobylé tradice tohoto státečku, jednoho z nejmenších v Evropě. Prohlídka hlavního města Andorra la Vella, zajímavá možnost nákupů v bezcelní zóně,

Popis
10-denní pobytově-poznávací zájezd

1. den
Odjezd v dopoledních hodinách, noční přejezd Francií.

2. den
Ráno příjezd na pobřeží Costa Brava. Ubytování kolem poledne, volný den s možností koupání. Večeře, nocleh.

3. den
Snídaně. Celodenní prohlídka hlavního města Katalánska Barcelony. Chcete-li poznat Barcelonu, začněte s panoramatickou prohlídkou města. Prohlídku zahájíme u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gauidího – chrámu Sagrada Familia. Dále prohlídka pokračuje na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic. Odpoledne Vás čeká individuální volno k prohlídce středu města se známou ulicí Las Ramblas s přilehlým náměstím a tržnicí. Večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Snídaně. Celodenní výlet s prohlídkou historického centra Gerony – prohlídka katedrály, starého města, domů na nábřeží Oňar, židovského města. Odjezd do Besalu, nádherného středověkého města se zachovalou románskou kulturou. Hlavní dominantou je opevněný kamenný most z 11. století. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Po snídani odjezdu do Figueres, návštěva muzea Salvadora Daliho. Odpoledne navštívíme malebné středověké městečko Cadaqués. Dominantou městečka je kostel na vyvýšeném místě. Přechodný domov v tomto městečku našlo spousty umělců včele se Salvadorem Dalí a Pablem Picassem. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní výlet na klášter Montserrat s bazilikou z 11. stol. uchovávající Černou Madonu, patronku Katalánska. Vznikla zde nejstarší doložená škola církevního zpěvu v Evropě, působící dodnes. Po prohlídce kláštera návštěva vinných sklepů Codorniu známých výrobou šampaňského tradiční metodou, kterému se ve Španělsku říká cava. Návrat v podvečer. Večeře, nocleh.

7. den
Snídaně. Dopoledne individuální volno. Po polední odjezd do Barcelony. Pěšky objevíte okouzlující staré město a navštívíte světoznámou ulici Las Ramblas, která se proslavila svými četnými malými obchody, pouličními hudebníky a umělci. Cesta vede od Kolumbova sloupu v přístavu až na náměstí Placa Catalunya. Projdete si snovou gotickou čtvrt – Barri Götic, která tvoří dnes převážně pěší zónu. Opustíte rušnou ulici a odbočíte do úzkých uliček gotické čtvrti Barcelona. Seznamte se s nejznámějšími památkami, jako je katedrála Santa Cruz y Santa Eulalia nebo bazilika Santa Maria del Mar. Jedna z nejstarších částí města hostí některé z nejkrásnějších koutů a náměstí v Barceloně, které objevíte během prohlídky. Poté můžete během svého volného času navštívit mnoho malých obchodů a butiků ve čtvrti. Nebo se podívejte na jedno z nesčetných muzeí, které najdete ve starém městě. Návrat v podvečer, Večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Individuální volno nebo fakultativní výlet do horského státu Andorra, nezávislého knížectví ve východní části Pyrenejí mezi Španělskem a Francií. Nádherné jsou horské scenérie, divoká příroda a starobylé tradice tohoto státečku, jednoho z nejmenších v Evropě. Prohlídka hlavního města Andorra la Vella, zajímavá možnost nákupů v bezcelní zóně, volno. Večeře. Nocleh.

9. den
Snídaně. Individuální volno v letovisku u moře. večer odjezd, noční přejezd.

10. den
Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy
90 EUR.

Poznávací zájezdy
Španělsko - LastMinute
Ceny za osobu