(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Krásy Andalusie, Elche, Caravaca de la Cruz - autobusem

Španělsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Komplexní zájezd za poznáním jižního Španělska včetně hlavních perel Andalusie - Granady, Sevilly a Cordoby. Během 11 dní budete mít možnost nasát atmosférů této vyjímečné části Španělska.

Rychlý přehled
 • 13denní poznávací zájezd po jižním Španělsku
 • Hlavní perly Andalusie - Granada, Sevilla, Cordoba....
 • Opomíjená, ale překrásná místa jako Gaudix, Nerja, Aguila, Caravaca de la Cruz....
Trasa
 • Costa Blanca
 • Elche
 • Gaudix
 • Granada
 • Cordoba
 • Sevilla
 • Gibraltar
 • Ronda
 • Malaga
 • Nerja
 • Caravaca de la Cruz
 • Alicante
 • Costa Blanca

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
13-denní zájezd

1. den
Odjezd ráno. Noční přejezd Francií.

2. den
Kolem poledne příjezd do jižního Španělska na pobřeží Costa Blanca. Ubytování, volno u moře. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Návštěva největších evropských palmových hájů v Elche, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde na 300000 palem datlových. Součástí palmového háje je městský park Parque Municipal a zahrada El Huerto del Cura. Přejezd do Granady. Cestou zastávka v Guadixu, městečku s památkově chráněnými bizarními jeskynními domy. Procházka jeskynním městem je opravdu nevšedním zážitkem. Ubytování v Granadě, večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Prohlídka perly Andalusie Granady, města tisíckrát opěvovaného básníky a spisovateli. Návštěva Alhambry, jedinečného komplexu maurských staveb, který se rozkládá na vyvýšenině nad městem. Jedinečně dochovalý komplex maurských staveb na světě. Nejstarší částí je pevnost Alcazaba, postavená na základech maurské pevnosti. Palacios Reales Nazarines s jedinečnými památkami – Patio de los Arrayanes a Patio de los Leones. Příjemné chvíle určitě strávíte v pohádkových zahradách Generalife. Pokračování prohlídky památek katedrála, královská kaple, Albaicín. Fakultativně představení flamenga. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Cordoby – historické centrum tvoří bývalá židovská čtvrť a zde se také nachází nejvýznačnější místní památka – Mezquita. Původem mešita z 8. století, v průběhu staletí byla zdokonalena a zkrášlena. V 13. století byla zde vybudována křesťanská kaple a posléze celá přestavěna v křesťanskou katedrálu. Za katedrálou je spleť uliček bývalého židovského města La Judería. Poblíž také naleznete hrad katolických králů Alcázar de los Reyes Cristianos. Ubytování v oblasti Sevilly. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Sevilly, ležící na březích řeky Guadalquivir. Centrem je bývalá židovská čtvrť Santa Cruz, kde v okolí náměstí Plaza Virgen de los Reyes nalezneme nevýznačnější památky. Z daleka viditelnou dominantou je věž El Giralda, která se vypíná nad rozsáhlým komplexem katedrály. Palácový komplex Alcazár, staré paláce a historické budovy, Torre del Oro nebo jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku Maestranza. Večeře. Nocleh.

7. den
Snídaně. Přejezd na Costa del Sol. Výlet do Mijas, vesničky „pueblos blancos“ s krásným výhledem na moře a hory. Odpoledne volno u moře. Večeře. Nocleh

8. den
Snídaně. Dopoledne návštěva anglického Gibraltaru (platný cestovní pas), pevnosti ovládající vjezd do Středozemního moře. Odpoledne průjezd pohořím Sierra de Ronda do historického městečka Ronda vybudovaného na dvou skalních masivech oddělených hlubokou roklí, kterou protéká řeka Guadalevín. Večeře. Nocleh.

9. den
Snídaně. Celodenní volno u moře nebo dopolední 4 hodinový fakultativní výlet do Malagy. Procházka městem, katedrála, muzeum Picasso, středověký maurský palác Alcazaba, panoráma z hotelu Mariotte. Návrat na hotel nebo volno v Malaze a individuální návrat vlakem na hotel. Večeře. Nocleh.

10. den
Snídaně. Cesta při pobřeží do severní Andalusie. Zastávka v městečku Nerja, které má arabský původ, vyhlídka Balkon Evropy. Návštěva bílé vesničky Frigiliana, která patří mezi nejkrásnější bílé vesničky v oblasti Andalusie. V nejvyšší části naleznete maursko-mudejarskou čtvrť, typickou pro oblast Andalusie. Zastávka u mohutného akvaduktu Aguila z 18 století. Nocleh v oblasti Mojácar-Almeria. Večeře. Nocleh.

11. den
Snídaně. Průjezd krajem Murcia. Návštěva poutního místa Caravaca de la Cruz. Na kopci obklopeném středověkými hradbami naleznete hrad a katedrálu s údajným zázračným dvojramenným křížem uloženým v hradní svatyni. Prohlídka centra Alicante, oblast přístavu a majestátní hrad Castillo de Santa Bárbara. Tato pevnost byla vybudována Kartaginci a nachází se zde také bohatá sbírka soch z 20. století., které jsou rozmístěny na hradbách pevnosti. Ubytování na pobřeží Costa Blanca, obvykle v Benidormu. Večeře. Nocleh.

12. den
Snídaně. Volno u moře. Časně odpoledne odjezd. Noční přejezd do ČR.

13. den
Odpoledne příjezd do ČR.

Minimální výměna na vstupy
120 EUR.

Poznávací zájezdy
Španělsko - LastMinute
Ceny za osobu