(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Krásy Andalusie, Elche, Caravaca de la Cruz - letecky

Španělsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Komplexní zájezd za poznáním jižního Španělska včetně hlavních perel Andalusie - Granady, Sevilly a Cordoby. Během 11 dní budete mít možnost nasát atmosférů této vyjímečná části Španělska.

Rychlý přehled
 • 11denní poznávací zájezd po jižním Španělsku
 • Hlavní perly Andalusie Granada, Sevilla, Cordoba....
 • Opomíjená, ale překrásná místa jako Gaudix, Nerja, Aguila, Caravaca de la Cruz....
Trasa
 • Costa Blanca
 • Elche
 • Gaudix
 • Granada
 • Cordoba
 • Sevilla
 • Gibraltar
 • Ronda
 • Malaga
 • Nerja
 • Caravaca de la Cruz
 • Alicante
 • Costa Blanca

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
11-denní zájezd

1. den
Odpoledne odlet z Prahy do Alicante /Valencie. Transfer na Costa Blancu. Ubytování obvykle v oblasti Benidormu. Večeře. Při případném letu do Valencie je večeře v letadle. Nocleh.

2. den
Snídaně. Návštěva největších evropských palmových hájů v Elche, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde na 300000 palem datlových. Součástí palmového háje je městský park Parque Municipal a zahrada El Huerto del Cura. Přejezd do Granady. Cestou zastávka v Guadixu, městečku s památkově chráněnými bizarními jeskynními domy. Procházka jeskynním městem je opravdu nevšedním zážitkem. Ubytování v Granadě, večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Prohlídka perly Andalusie Granady, města tisíckrát opěvovaného básníky a spisovateli. Návštěva Alhambry, jedinečného komplexu maurských staveb, který se rozkládá na vyvýšenině nad městem. Jedinečně dochovalý komplex maurských staveb na světě. Nejstarší částí je pevnost Alcazaba, postavená na základech maurské pevnosti. Palacios Reales Nazarines s jedinečnými památkami – Patio de los Arrayanes a Patio de los Leones. Příjemné chvíle určitě strávíte v pohádkových zahradách Generalife. Pokračování prohlídky památek katedrála, královská kaple, Albaicín. Fakultativně představení flamenga. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Cordoby – historické centrum tvoří bývalá židovská čtvrť a zde se také nachází nejvýznačnější místní památka – Mezquita. Původem mešita z 8. století, v průběhu staletí byla zdokonalena a zkrášlena. V 13. století byla zde vybudována křesťanská kaple a posléze celá přestavěna v křesťanskou katedrálu. Za katedrálou je spleť uliček bývalého židovského města La Judería. Poblíž také naleznete hrad katolických králů Alcázar de los Reyes Cristianos. Ubytování v oblasti Sevilly. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Sevilly, ležící na březích řeky Guadalquivir. Centrem je bývalá židovská čtvrť Santa Cruz, kde v okolí náměstí Plaza Virgen de los Reyes nalezneme nevýznačnější památky. Z daleka viditelnou dominantou je věž El Giralda, která se vypíná nad rozsáhlým komplexem katedrály. Palácový komplex Alcazár, staré paláce a historické budovy, Torre del Oro nebo jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku Maestranza. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Přejezd na Costa del Sol. Výlet do Mijas, vesničky „pueblos blancos“ s krásným výhledem na moře a hory. Volno u moře. Večeře. Nocleh

7. den
Snídaně. Dopoledne návštěva anglického Gibraltaru, pevnosti ovládající vjezd do Středozemního moře. Odpoledne průjezd pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

8. den
Snídaně. Dopoledne prohlídka Málagy – katedrála, muzeum Picasso, středověký naurský palác Alcazaba. Odpoledne volno u moře nebo možnost zůstat v Malaze déle a návrat vlakem na ubytování. Večeře. Nocleh.

9. den
Snídaně. Cesta při pobřeží do severní Andalusie. Zastávka v městečku Nerja, které má arabský původ, vyhlídka Balkon Evropy. Vykoupání nebo návštěva bílé vesničky Frigiliana, která patří mezi nejkrásnější bílé vesničky v oblasti Andalusie. V nejvyšší části naleznete maursko-mudejarskou čtvrť, typickou pro oblast Andalusie. Zastávka u mohutného akvaduktu Aguila z 18. století. Nocleh v oblasti Mojácaru. Večeře. Nocleh.

10. den
Snídaně. Průjezd krajem Murcia. Návštěva poutního místa Caravaca de la Cruz. Na kopci obklopeném středověkými hradbami naleznete hrad a katedrálu s údajným zázračným dvojramenným křížem uloženým v hradní svatyni. Prohlídka centra Alicante, oblast přístavu a majestátní hrad Castillo de Santa Bárbara. Tato pevnost byla vybudována Kartaginci a nachází se zde také bohatá sbírka soch z 20. století., které jsou rozmístěny na hradbách pevnosti. Ubytování na pobřeží Costa Blanca, obvykle v Benidormu. Večeře. Nocleh.

11. den
Snídaně. Volno u moře. V podvečer transfer do Valencie. Přílet kolem půlnoci do Prahy. (předpokládaný přílet po půlnoci 00:45)
Poznámka (27.7.): s ohledem na změnu letecké společnosti, bude odlet s Eurowings v 9:30 z Alicante, předpokládaný přílet do Prahy v 12:20.

Minimální výměna na vstupy
100 EUR.

Poznávací zájezdy
Španělsko - LastMinute
Ceny za osobu