(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda

Španělsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Malíř a spisovatel Santiago Rusiňol původem z Barcelony, pokřtil Mallorcu v roce 1922 na "ostrov klidu". Největší z Baleárských ostrovů si dodnes uchoval místa, kde se jakoby zastavil čas a kde se žije pokojným způsobem. Čarokrásné pohoří Tramuntana, které je pod ochranou UNESCO, se táhne jako páteř p celé severozápadní délce ostrova. Je to oblast, která vždy přitahovala nejrůznější cestovatele, ať už to byl arcivévoda Ludvík Salvator nebo císařovna Sissi, či Féderic Chopin, ti všichni uměli ocenit romantickou přírodu, úchvatné vyhlídky nad mořem, rozmarné formace v kmenech olivovníků vytvořené větrem, omamně vonící sady pomerančovníků a citroníků a původní starobylé kamenné vesnice. Mallorca je asi nejrozmanitějším a nejautentičtějším z Baleárských ostrovů a je plná překvapení. Kontrast k přírodě a sladce ospalému venkovu pak tvoří pobřeží a především hlavní město, které má velmi chic duši s nádechem hýřivosti a probdělých nocí.

Rychlý přehled
 • Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura
 • 8 denní pobytově poznávací zájezd
 • polopenze v ceně
Trasa
 • VALLDEMOSSA
 • POLLENSA
 • LLUC
 • SIERRA TRAMUNTANA
 • DEIA
 • PUERTO DE SOLLER
 • PAGUERA
 • CALA FORNELLS
 • CAMPS DE MAR
 • RANDA
 • ELS CALDERERS
 • PALMA

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odlet z Prahy nebo z Brna do Palma de Mallorca. Transfer na ubytování. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích s polopenzí ve vzdálenosti do 150m od pláže.

2. den
Dopoledne informační schůzka s delegátkou. Odpoledne možnost individuální túry z Paguery přes půvabnou vesnici Cala Fornells kolem dvou pláží s průzračnou tyrkysovou vodou a přes zalesněný výběžek porostlý borovicemi s přírodní kamenou zátokou Cala Montjó až do střediska Camp de Mar, kde je velmi příjemná pláž, možnost šnorchlování kolem ostrůvku Illeta nebo posezení v některém z plážových barů s vyhlídkou na ostrůvek. Návrat pěšky po pohodlné stezce nebo MHD.

3. den
Ráno odjezd k vesnici Deia, která svou krásnou polohou vždy přitahovala umělce a slavné osobnosti, mezi nimi spisovatele R. Gravese, arcivévodu L. Salvadora nebo hudebníka Mika Oldfielda. Nejdříve zastávka u Son Marroig, bývalého sídla arcivévody L. Salvadora, z jehož zahrad jsou úchvatné vyhlídky na moře a rozeklané pobřeží. Pěší túra povede z Refugio de Can Boi přes Deia podél pobřeží až k Refugio de Muleta a kolem téměř kruhové zátoky až do Puerto de Soller (cca11,5 km). Volný čas v Puerto de Soller a návrat autobusem do hotelu.

4. den
Ráno odjezd autobusem do centra ostrova, k vesnici Randa, v jejíž blízkosti je vršek Puig de Randa, kde kdysi stála první poustevna na ostrově založená misionářem Ramonem LLulem již v r. 1275. Pohodlná pěší túra povede kolem kláštera Cura de Randa (cca 8 km) s nádhernými výhledy z 540 m vysokého vršku Puig de Randa (cca 8 km). Klášter je důležitým poutním místem. Po túře návštěva venkovské usedlosti z 18. stol. Els Calderers a možnost seznámit se s tím, jak se kdysi žilo na Mallorce. Součástí jsou i stáje a ohrady s místní faunou, zahrady a prodejna-kavárna s typickými domácími produkty. Po cestě zpět na ubytování zastávka v archelologickém muzeu Son Fornés v Montuiri s ukázkou zbytků původních typických staveb z doby bronzové, tzv. talaiots.

5. den
Ráno odjezd na severozápadní stranu ostrova. Nejdříve se vydáte do Pollensy, prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši. Za příznivého počasí možnost vystoupat k jednomu z prvních klášterů na ostrově na vršku Puig de Maria (340 m), odkud se vám otevřou ty nejkrásnější vyhlídky. Přejezd ke klášteru Lluc v čarokrásném prostředí pohoří Tramuntana. Kruhová pěší túra kolem kláštera vede po lesních pěšinách a dlážděných stezkách kolem skalních útvarů a bývalých pousteven s výhledy na okolní hory a klášter (cca10 km). Volný čas k prohlídce kláštera a při návratu autobusem do hotelu zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej.

6. den
Rádo odjezd do podhorské vesnice Valldemossa, na jejímž okraji začíná túra přes staré poustevny Ermites Velles (dnes v ruinách) k Ermita de Trinidad a pak k vyhlídkám arcivévody Ludvíka Salvátorského, ze kterých se otvírají krásné pohledy na moře. Po Camí de S´Escolta se dotaneme zpět od Valldemossy (cca 10 km). Po prohlídce Valldemossy, proslulé svým klášterem, ve kterém svého času pobývali F. Chopin a G. Sandová, návrat na ubytování. Volno.

7. den
Volno ke koupání a odpočinku, možnost individuální cesty autobusem do Palmy, hlavního města ostrova, s jedinečnou katedrálou, která je považována za jednu z 5 nejhezčích gotických katedrál ve Španělsku, s královským palácem Almudaina a přilehlými zahradami Parc de la Mar a S´Hort del Rei. Procházku můžete zakončit návštěvou typické tržnice v blízkosti Plaza de Espaňa, odkud odjiždí bus zpět do Paguery.

8. den
Volný den, odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR.

Příplatky u průvodce
fakultativní výlet lodí na ostrov Sa Dragonera 30 - 35 EUR (dle sezony)

Minimální výměna na vstupy
30 EUR

Poznávací zájezdy
Španělsko - LastMinute
Ceny za osobu