(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Poklady Španělského kulturního dědictví UNESCO - letecky

Španělsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
 • 8denní zájezd
Trasa
 • Santa Maria de Poblet
 • Alcalá de Henares
 • Madrid
 • Escorial
 • Segovia
 • Ávila
 • Toledo
 • Cuenca
 • Teruel
 • Barcelona

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy, přílet do Španělska a transfer na ubytování. Volno dle času letu. Večeře. Nocleh.

2. den
Dopoledne příjezd do oblasti Costa Brava/Maresme, uložení zavazadel v hotelu, volno, ubytování v odpoledních hodinách. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd k prohlídce cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného ve 12. století, pohřebiště aragonských králů. Přejezd španělským vnitrozemím do nejstaršího španělského univerzitního města Alcalá de Henarés (UNESCO), které se stalo vzorem pro zakládání měst španělskými misionáři v Latinské Americe. Prohlídka historického centra – arcibiskupský palác, Calle Mayor – nejdelší ulice s podloubími v Evropě, exteriér rodného domu spisovatele Miguela de Cervantese, Cervantesovo náměstí, univerzitní čtvrť. Odjezd k ubytování, večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Hlavní město Španělska Madrid. Okružní jízda – Paseo del Prado, Paseo de la Castellana, Gran Via. Poté pěší prohlídka města – exteriéry královského paláce, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Odpoledne volno, možnost návštěvy jedné z nejvýznamnějších obrazáren na světě Museo del Prado, centrum moderního umění Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro. Odjezd k ubytování, večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO), prohlídka jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Přejezd do Segovie (UNESCO), prohlídka historického centra – římský akvadukt, který je jedním z nejzachovalejších v Evropě, exteriér katedrály, exteriér pevnosti Alcázar, pohled na románský kostel Veracruz, městské opevnění z 12. století. Odjezd k ubytování, večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Odjezd do Ávily (UNESCO), prohlídka mohutných městských hradeb z 11. století, katedrály a historickéhocentra. Přejezd do Toleda prohlídka města (UNESCO) – katedrála, kostel Sv. Tomáše s jedinečnou mudéjarskou věží, Sinagoga del Tránsito – Museo Sefardí, bývalá synagoga dnes kostel Santa María la Blanca, mešita z 10 století – dnes kostel Cristo de la Luz, muzeum El Greca. Ve večerních hodinách dojezd do hotelu, večeře, nocleh.

7. den
Snídaně. Odjezd do pevnostního města Cuenca (UNESCO), prohlídka historického centra – „zavěšené“ domy, věž Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia. Dále horské město proslulé mudéjarskou aragonskou architekturou (UNESCO) Teruel.Prohlídka historického centra – mudéjarská věž San Salvador, náměstí Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarská katedrála, mudéjarský kostel a věž San Pedro + mauzoleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu). Odjezd k ubytování, večeře, nocleh.

8. den
Snídaně. Volno, možnost koupání (podle letového času), transfer na letiště a odlet do ČR.

Minimální výměna na vstupy
90 EUR.

Poznávací zájezdy
Španělsko - LastMinute
Ceny za osobu