(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

6denní poznávací zájezd

Rychlý přehled
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní poznávací zájezd

1. den
Odlet z Prahy do New Yorku. Večer transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

2. den
Celodenní pěší prohlídku New Yorku zahájíte v dolní části Manhattanu, v místech, kde se New York zrodil. Čeká nás výhled na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Oba tyto ostrovy uvidíme zblízka z paluby lodi. Poté se vydáme po dolním Manhattanu a jeho nejznámějších místech - finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, nebude chybět návštěva Grand Zero, památníku obětem 11. září 2001. Projdete kolem staré i nové radnice a samozřejmě půjdete i na Brooklynský most. Pokud budou síly stačit, budete pokračovat rušnou Čínskou a Italskou čtvrtí do čtvrti módních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, manufaktur a továren. Nebo jednoduše sednete na metro a odjedete zpět do hotelu. Nocleh.

3. den
Seznámení s centrální částí Manhattanu, kterou tvoří řada známých míst a budov. Prestižní sportovní aréna Madison Square Garden, divadelní čtvrť Broadway, Carnegie Hall, Central Park i obchody na Páté Avenue, Rockefellerovo centrum. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáte zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na dvojčata Světového obchodního centra v roce 2001 byla Empire State Building s 381m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Večer můžete fakultativně navštívit třeba některé z divadel na Broadwayi. Nocleh.

4. den
Pokračování poznávání New Yorku nebo individuální program. Pokud jste milovníky historie a umění, pak nesmíte minout některá z muzeí na tzv. muzejní míli na Upper Manhattanu jako je Metropolitní muzeum (největší na západní polokouli a jedno z nejnavštěvovanějších na světě) nebo Guggenheimovo muzeum (jedno z nejznámějších muzeí moderního umění na světě). Pokud jste milovníky nákupů, pak určitě tento den věnujete právě jim. Nejen luxusní obchody na 5th Avenue, obchodní dům Macy´s, obchodní dům Century 21 ale řada dalších značkových i neznačkových obchodů vám nabídnou obrovskou škálu zboží. Nocleh.

5. den
Dopoledne volno. Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

6. den
Přílet do Prahy.

Poznávací zájezdy
Spojené státy americké - LastMinute
Ceny za osobu