(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Během 16denní cesty poznáte nejznámější národní parky západu s jejich dechberoucími kaňony, bizarními skalnatými formacemi a jedinečnou krásou. Půvabný kontrast nabízí barvami hýřící město hazardu Las Vegas a velkolepé San Francisco. New York s jeho mrakodrapy, Manhattanem a sochou Svobody by neměl vynechat nikdo, kdo USA navštíví.

Rychlý přehled
 • 16denní poznávací zájezd
Trasa
 • Praha
 • Los Angeles
 • Palm Springs
 • NP Joshua Tree
 • Parker Dam
 • Lake Havasu City
 • Williams
 • NP Grand Canyon
 • Lake Powell
 • Monument Valley
 • NP Bryce Canyon
 • NP Zion
 • Las Vegas
 • Death Valey
 • Beakersfield
 • NP Sequoia
 • San Francisco
 • New York
 • Praha

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
16denní poznávací zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu do Los Angeles odjezd na ubytování. Odpočinek a seznámení se s městem. Procházka po Hollywood Boulevardu, Čínské divadlo, chodník slávy, bývalé divadlo Kodak, dnes divadlo Dolby, kde se v současné době předávají slavní „Oscaři" a další. Nocleh.

2. den
Dopoledne okružní jízda městem. Poznání druhého největšího města USA, které se táhne 100 km severojižním směrem, s řadou světoznámých zajímavostí. Od L.A., města hvězd a hvězdiček, Hollywoodu, Beverly Hills a Westwoodu až k Santa Monice, Venice a Malibu na Pacifiku. Vyjedeme na vyhlídku nad město, kde je vidět slavný nápis Hollywood, projdeme se po proslulé Rodeo drive v Beverly Hills, projedeme kolem domu několika hvězd v Bell Air a krátce zastavíme na pobřeží Pacifiku v Santa Monice. Okružní jízdu ukončíme ve 14.00 hod. Odpoledne osobní volno a relaxace. Fakultativně: místo okružní jízdy pro zájemce možný celodenní vstup do Universal Hollywood Studios - do ráje všech filmových nadšenců. Místo je spojeno s reálnými filmovými studii a vzniklo v roce 1990. Jedním ze spoluzakladatelů je Steven Spielberg. Najdete zde atrakce jako Studio Tour – hlavní lákadlo celého parku. Projedete se skutečnými ateliéry, kde se natáčí mimo jiné Kriminálka Las Vegas, skutečnou uličkou ze Zoufalých manželek atd. Uvidíte obřího King Konga v největší projekci 3D na světě. Další atrakcí jsou Simpsonovi a jejich Springfield, Mumie, Jurský park se sjezdem divokou řekou s dinosaury, Shrek 4D, Strašidelný dům a mnoho dalších atrakcí a překvapení. Nocleh.

3. den
Ráno odjezd do Palm Springs, které se nachází v suchém pouštním údolí. Je to zcela ojedinělé americké pouštní město a oblíbený víkendový cíl bohatých. Asi hodinová procházka po hlavním bulváru, kde najdete rovněž chodník slávy, podobný tomu v Hollywoodu. Dále se přesuneme k národnímu parku Joshua Tree. Zastávka na oběd, poté průjezd národním parkem Joshua Tree se zastávkami a vyhlídkami. Odjezd Mohavskou pouští do Blythe. Nocleh.

4. den
Snídaně. Vaše cesta povede k řece Colorado, na které stojí přehrada Parker Dam. Krátká zastávka v Lake Havasu City u Londýnského mostu. Poté najedeme na historickou legendární cestu Route 66, která vznikla podél Jihozápadní železnice, přes Mohavskou poušť do západního města Williams v Arizoně, které je výchozím místem do NP Grand Canyon. Přesto, že Vás čeká poměrně dlouhý přejezd, i tento den bude zajímavý. Na několika zastávkách se seznámíte právě s historií Route 66 a s osídlováním této části Ameriky. Nejzajímavější bude zastávka ve zlatokopeckém městečku, kde si budete moci prohlédnou autentické pozůstatky po zlaté horečce. Rovněž ve Williamsu vychutnáme atmosféru Divokého západu. Nocleh.

5. den
Po příjezdu ke Grand Canyonu fakultativní let letadlem nebo helikoptérou nad touto úchvatnou přírodní podívanou. Fakultativně možnost shlédnout film o historii Grand Canyonu IMEX. Kaňon, který tok řeky Colorado modeloval milióny let, je téměř 446 km dlouhý, se šířkou od 500 m do 29 km. Největší hloubka je okolo 1600 m. Řeka Colorado a její přítoky se téměř dva milióny let zařezávají vrstvu po vrstvě sedimenty coloradské plošiny. Odjezd k jezeru Lake Powell do Page. Nocleh.

6. den
Odjezd do Monument Valley známého jako kulisa mnoha westernů. Následuje průjezd jednou z nejúžasnějších scenérií, jakou kdy příroda stvořila. Vyhlídky na krásné skalní masívy jako jsou známé „Rukavice“, 3 sestry, Elephant a další. Můžete se vyfotit na koni nad skalním útesem v místech proslulých westerny s Johnem Waynem. Poté návrat zpět na ubytování. Nocleh.

7. den
Ráno odjezd do národního parku Bryce Canyon, který patří mezi malé národní parky a najdete jej na jihu Utahu v blízkosti národního parku Zion. Bryce Canyon se řadí mezi nejoblíbenější národní parky Utahu, takže ani na naší cestě jeho návštěva nebude chybět. Odpoledne se přesuneme do NP Zion, kde můžeme obdivovat bizarní a neobyčejné kamenné formace. Přejezd na ubytování a nocleh.

8. den
Snídaně. Poté Vás čeká cesta do města hazardu Las Vegas uprostřed nevadské pouště. I vy můžete zkusit svoje štěstí ve hře. Při společné procházce objevíte „kouzlo“ tohoto města hazardu. Ubytování, odpoledne relaxace, noční život a nocleh.

9. den
Snídaně. Odjezd a cesta přes Death Valley, nejhlubší bod západní hemisféry, který se nachází téměř 90 m pod hladinou moře. Death Valley bezpochyby uchvátí svou úžasnou scenérií barevných skal a kaňonů, nekonečnými písečnými dunami, unikátně zvrásněnými solnými poli a překvapivě rozmanitou faunou a flórou. V parku se také seznámíme s řadou historických relikvií, které vypovídají o nelehkém životě zdejších raných obyvatel – boraxové doly, osiřelá města duchů, cihelné pece a ruiny. Krásné pohledy ze Zabriskie Point, prohlídka údolí. Odpoledne přejezd do Beakersfieldu. Nocleh.

10. den
Snídaně. Pokračování cesty do NP Sequoia. Na poměrně malém území, na západních svazích Sierra Nevada zde rostou tisíce let gigantické sekvoje, v nadmořské výšce přes 2000 m. Během dne absolvujete několik trailů v nejzajímavějších partiích parků, poznáte historii a s trochou štěstí potkáte typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala. Nocleh.

11. den
Snídaně. Přejezd do San Francisca. Odpoledne a večer budeme poznávat město. Okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street, poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz (fakultativně). Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman’s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Ubytování a nocleh.

12. den
Snídaně. Návštěva Pearu 39 a okolí, individuální volno. V poledne odjezd na letiště a odlet do New Yorku. Transfer do hotelu, ubytování, volno. Nocleh v New Yorku.

13. den
Celodenní prohlídku New Yorku zahájíte plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Poté se vydáme po jižním Manhattanu a jeho nejznámějších místech jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť, čtvrť módních trendů Soho či noblesní čtvrť TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, manufaktur a továren. Nesmí chybět návštěva „Grand Zero“, památníku obětem 11. září 2001, a nebude chybět ani procházka po Brooklynském mostě. Nocleh.

14. den
Ráno nás čeká dvouhodinová plavba kolem ostrova Manhattan a to v jeho jižní části. Po plavbě, při které se dostanete pod Brooklynský most a do blízkosti sochy Svobody, prohlídka oblastí v okolí Central Parku, 5th Avenue a Times Square. Navštívíte a podle možností si prohlédnete prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na 5th Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh.

15. den
Zakončení poznávacího programu v New Yorku, volný program, případně individuální dokončení prohlídky města či návštěva některého z muzeí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den
Přílet do Prahy.

Poznávací zájezdy