(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

To nej ze Srí Lanky - program 2

Srí Lanka, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 10denní poznávací zájezd
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 1 osobu ve 3* hotelu

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky ve 3* hotelu

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní poznávací zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Colomba.

2. den
Přílet do Colomba. Uvítání na letišti průvodcem a odjezd do hl. města, zde krátká okružní jízda městem (cca 2 hodiny) – obchodní část města i residenční část Cinnamon Gardens, přístav, bazar, hinduistický chrám, holandský kostel Wolfendhal, replika Avukana Buddhy, náměstí Nezávislosti a další. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v oblasti Colomba.

3. den
Snídaně. Odjezd do oblasti tzv. Kulturního trojúhelníku (cca 4 hod. jízdy) – prohlídka Anuradhapura – nejslavnější královské historické zachovalé město, jehož ruinám vévodí monumentální kopulovité dagoby Nakhavihára, Ruvenweli, Jetawanarama a posvátný strom „Bo“, který je se svými údajnými 2250 roky nejstarším stromem na světě. Pokračování cesty do Dambulla. Ubytování, večeře a nocleh ve  3* hotelu.

4. den
Snídaně. Odjezd do Polonnaruwa, bývalého sídelního města severocejlonského království,  kde uvidíte mnoho vykopávek a soch (např. desetimetrovou sochu Buddhy), paláců a pagod ukrytých v džungli. Návštěva dřevořezbářské továrny. Fakultativně možnost Jeep Safari v národním parku Minneriya nebo jízda na slonech v malebné džungli v oblasti Habarana. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den
Snídaně. Brzy ráno výstup na monumentální skalní komplex Sigiriya „Lví pevnost“ z 5. století př. n. l., která patří mezi památky UNESCO (dole pod skálou je soustava hradeb, kanálů a vodních zahrad, o kus výše se nachází jeskyně se starými buddhistickými freskami). Odpoledne odjezd do městečka Kandy, posledního královského města, ležícího v horách, cestou krátká zastávka v Matale k návštěvě ayurvédické zahrady koření, kde si navíc budete moci vychutnat 20minutovou ayurvedickou masáž (fakultativně). Večer návštěva kulturní taneční show v Kandy.  Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v Kandy.

6. den
Snídaně. Prohlídka města Kandy a návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance - Chrámu Buddhova zubu (ve zlaté schránce je zde tato vzácná relikvie uložena). Navštívíte také typické tradiční místní obchůdky. Poté návštěva Královské botanické zahrady Peradenniya s více než 5000 druhů stromů a rostlin. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Odjezd do malebného městečka Nuwara Eliya, postaveného v britském koloniálním stylu (nachází se tu centrum pěstování čaje, ležící ve výšce 1900 m n.m.). Fakultativně možnost nezapomenutelné a dechberoucí jízdy vlakem z Peradeniya do Nanu Oya. Volno. Ubytování ve 3* hotelu v  Nuwara Eliya, večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Fakultativně návštěva národního parku Horton Plain, nejvýše položené náhorní plošiny na Srí Lance v nadm. výšce 2.500 m n.m. Oblasti dominuje druhá a třetí nejvyšší hora ostrova a plošina je ukončena 700 m hlubokým prudkým srázem, který se nazývá „Konec světa“. Poté návštěva manufaktury na zpracování čaje a prohlídka městečka. Odjezd do Colomba – cestou návštěva vodopádů Witness a Ramboda. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu.

9. den
Snídaně. Individuální volno, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

10. den
Přílet do Prahy.

Informace pro prodejce
Zájezd je možné uskutečnit kdykoli v roce už od 1 osoby, odlety jsou možné denně.

Poznávací zájezdy
Ostrov plný neskonalé tropické krásy a vlídných lidí. A plný záhad. Tak charakterizují cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund Srí Lanku, jak ji poznali při svých cestách, ve své knize „Cejlon – ráj bez andělů”. Srí Lance se také říká Perla Indického oceánu a podle Marka Pola to byl jednoduše nejkrásnější ostrov světa. Je to země, kde kromě čaje roste také vanilka, zázvor, hřebíček, pepř a mnohé další voňavé koření, je to země plná zlatavých pláží a kokosových palem, země s bohatou historií, bujnou tropickou vegetací, země, kde žijí exotická zvířata jako sloni, krokodýli a leopardi ve volné přírodě, je to země známá jednou z nejstarších léčebných metod na světě – ayurvédou. Srí Lanka je ostrovním státem, který se nachází v Indickém oceánu, asi 30 km od pobřeží Indie. Velikostí se blíží České republice. Je pouze 353 km dlouhá ze severu na jih a pouhých 183 km široká.
Průměrné teploty se pohybují v Colombu kolem 27 °C. Ve větší nadmořské výšce – 2000 m n. m. dosahuje průměrná teplota 16 °C. Na Srí Lance je většina dní slunečných a teplých. V období od května do srpna přicházejí dešťové srážky na jihu, v centru a na jihozápadě, zatímco na východě a severu od října do prosince. Při klasickém dovolenkovém pobytu není doporučené žádné očkování ani užívání antimalarických tablet.
Počasí - Srí Lanka
Průměrné měsíční teploty a srážky pro oblast Srí Lanka, Poznávací zájezdy
Srí Lanka - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Ostrov plný neskonalé tropické krásy a vlídných lidí

Perla Indického oceánu, podle Marka Pola jednoduše nejkrásnější ostrov světa

Země, kde roste čaj, vanilka, zázvor, hřebíček, pepř a mnohé další voňavé koření

Země plná zlatavých pláží a kokosových palem

Země s bohatou historií a bujnou tropickou vegetací

Země, kde žijí exotická zvířata jako sloni, krokodýli a leopardi ve volné přírodě

Země známá jednou z nejstarších léčebných metod na světě – ayurvédou

8 památek na seznamu Světového dědictví UNESCO

Starobylá Anuradhapura, ohromující Polonnaruwa, do nebe čnějící skála Sigiriya, poutní Adamova hora, hlavní město kultury Kandy, malebné staré přístavní město Galle, Hortonské pláně a Konec světa

Známý kulturní trojúhelník, kde se můžete vydat po stopách buddhismu i starověkých civilizací

Cenově dostupná destinace

Oficiální název

Srílanská demokratická socialistická republika

Hlavní město

Colombo

Poloha

Indický oceánRozloha: 65 610 km2

Počet obyvatel

20 480 000

Státní zřízení

pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem

Jazyk

sinhalština, tamilština

Měna

srílanská rupie (100 LKR = 13,40 Kč, kurs platný k 18.9.2018)

Cestovní doklady

cestovní pas platný alespoň 6 měsíců od data vstupu do země a vízum, které obdržíte po příletu na letišti (cca 35 USD) nebo je možné o něj dopředu zažádat elektronicky.

Časový posun k CET

+ 4,5 hodiny v létě, + 5,5 hodiny v zimě

Doprava

lety jsou realizovány pravidelnými linkami Emirates, flydubai, Srilankan Airlines.

Orientační doba letu

12 hodin