(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Bernina Express a Svatý Mořic

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Panoramatický vlak Bernina Express Vás přes průsmyky Albula a Bernina (železniční trať je zde pod ochranou UNESCO) dopraví z Tiefencastelu až do italského Tirana a jízda v tomto legendárním expresu se tak stane zlatým hřebem celého zájezdu. Kromě toho si v předchozích dnech vychutnáte atmosféru renomovaného horského střediska Davos i luxusních lázní Svatý Mořic v údolí Engadin. Poznejte s námi tyto klenoty Švýcarska...

Rychlý přehled
 • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • jízda v Bernina Expressu v ceně zájezdu
 • 2 noci s polopenzí v hotelu v renomovaném Davosu
Trasa
 • Davos
 • Schatzalp
 • Svatý Mořic
 • Muottas Muragl
 • Guarda
 • Preda a tunel Albula
 • průsmyk Bernina
 • kruhový viadukt Brusio
 • Tirano

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Od Bodamského jezera proti toku Rýna až do Landquartu. Údolím Prättigau přes Klosters až do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města uprostřed horských velikánů, ubytování v Club Hotel Davos*** (v hotelu je k dispozici bazén, za příplatek pak i sauna). Procházka Davosem k údolní stanici lanovky na Schatzalp. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos, jezero a okolní hory. Možnost navštívit alpskou zahrádku s množstvím alpinek. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, kde leží světoznámé klimatické lázně Svatý Mořic. Prohlídka města s mondénními hotely a nádhernou promenádou podél jezera lemovaného horami s bílými ledovci. Výjezd pozemní lanovkou na Muottas Muragl (2453 m n.m.), z vrcholu nejkrásnější pohled na celé údolí Horního Engadinu s jezery, masiv Bernina s ledovci a samozřejmě celý Svatý Mořic. Občerstvení je možné na vyhlídkové terase horské restaurace. Po sjezdu lanovkou průjezd celým údolím Horního Engadinu po proudu Innu až do Guardy. Procházka snad nejtypičtější ještě rétorománsky hovořící obcí je jedinečným zážitkem. Staré měšťanské domy s úzkými uličkami leží na slunné terase nad údolím Innu. Po procházce výjezd do průsmyku Flüela (2383 m n.m.), kde bude opět krátká zastávka na obdivování okolních divokých hor. Z průsmyku sjezd do Davosu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd vlakem k viaduktu Wiesen. Z nádraží Wiesen se jde po souběžném chodníku přímo po viaduktu, pod sebou vidíte v hloubce potok Landwasser a nad ním mohutné skály. Po překonání viaduktu je to již jen kousek na vyhlídku. Z vyhlídky je nádherný výhled na tento nejvyšší viadukt Rhétské dráhy. Návrat zpět po viaduktu a odjezd vlakem dále do Filisuru. Již z nádraží je překrásný výhled na údolí obklopené horami. Pohodlná vycházka lesem (cca 20 minut) na panoramatickou vyhlídku na viadukt Landwasser, nejznámější švýcarský viadukt, který ústí přímo do skalního tunelu. Z vyhlídky budete mít viadukt jako na dlani i s projíždějícími vlaky. Návrat na nádraží do Filisuru a autobusem do Tiefencastelu. V Tiefencastelu nástup do známého Bernina Expressu – vlaku, který přes svět horských ledovců přejede do palmového ráje v Itálii. Nejvýše položenou železnici Rhétské dráhy křižující Alpy ze severu na jih je možno si plně vychutnat z klimatizovaných panoramatických vagonů s částečně prosklenou střechou. Trať přes průsmyky Albula a Bernina je mistrovským dílem stavitelského umění, na 122 kilometrech je 55 tunelů a 196 mostů. Proto se i díky propojení s okolní jedinečnou krajinou zapsala do světového dědictví UNESCO. Po odjezdu z Tiefencastelu se blíží přejezd světoznámého viaduktu Landwasser, 136 metrů dlouhý s poloměrem zatáčky 100 metrů. Přímo z viaduktu se vlak ponoří do skalního tunelu. Za Filisurem začíná známá trať přes průsmyk Albula. Vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Za Predou začíná tunel Albula (1789 m n.m.) dlouhý skoro 6 km. Za tunelem (1815 m n.m.) se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá do mondénního Svatého Mořice. Za Svatým Mořicem (1775 m n.m.) začne vlak opět stoupat, za okny je vidět mohutný sněhobílý masiv Berniny a na dosah ruky se plazící ledovec Morteratsch. Poté se míjí údolní stanice gondolové lanovky na Diavolezzu a přijede se do zastávky Ospizio Bernina. Pohled na vysokohorské jezero Lago Bianco pod plazícími se ledovci je nezapomenutelný zážitek. A to již vlak překoná nejvyšší bod celé cesty – průsmyk Bernina (2253 m n.m.) a začíná sjíždět serpentinami do údolí Poschiavo. Po zastávce ve stejnojmenném městečku jede vlak po břehu horské přehrady a blíží se k dalšímu vrcholu cesty, a to ke světoznámému kruhovému viaduktu u Brusia, na kterém se otočí o 360 stupňů. Závěrečný díl sjezdu do Tirana (429 m n.m.) dokoná zázrak přeměny přírody, namísto ledovců se za okny po sjezdu téměř dvou tisíc výškových metrů objeví palmy v italském Tiranu. V Tiranu už bude čekat náš autobus. Autobusem přejedete zpět přes celý průsmyk Bernina, trať a po ní jedoucí vlaky uvidíte tentokrát zvenčí. Bude čas na fotografické zastávky u kruhového viaduktu Brusio, u vysokohorského jezera Lago Bianco v průsmyku Bernina a u ledovce Morteratsch. Údolím Engadinu podél toku Innu odjezd do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Poznámka
NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 500,-Kč/os. u dětí/dospělých do 25 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. osobu na pokoji ve výši 500,-Kč/os.

Minimální výměna na vstupy
lanovka Muottas Muragl 37 CHF.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu