(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Davos – nejvýše položené švýcarské město, o jehož věhlasnosti věděli již naši předci. Přímo v jeho centru je ubytování zájezdu. Je obklopen velehorami, po kterých vedou turistické trasy. A navíc jsou všechny lanovky i vlaky obsaženy ve volné kartě pro ubytované. Třešničkou na dortu je turistika podél železniční tratě přes průsmyk Albula, která je světovým dědictvím UNESCO.

Rychlý přehled
 • 7denní zájezd s turistikou s denním přejezdem na cestě tam
 • 5 dní turistiky v okolí Davosu
 • karta na lanovky v ceně zájezdu
 • 5 nocí s polopenzí v hotelu v centru Davosu
Trasa
 • Davos
 • Schatzalp
 • Kloster
 • Gotschnagrat
 • sedlo Weissfluhjoch
 • Jakobshorn
 • Bergün
 • Preda
 • viadukt Landwasser
 • Madrisa
 • Weissfluh

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd s turistikou, denním přejezdem a volnou kartou na lanovky

1. den
Odjezd ráno. Přejezd Německem k Bodamskému jezeru, průjezd Bregenzem po rakouském břehu jezera do Švýcarska. Kvečeru příjezd do světoznámého Davosu. Ubytování v renovovaném hotelu Ochsen přímo v centru. Procházka po Davosu a výjezd pozemní lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.). Ze Schatzalpu nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2285 m n.m.). Panoramatickou cestou k chatě Parsennhütte (2200 m n.m.). Od chaty dále po panoramatické cestě až do Meierhofer Tälli. Z křižovatky cest výstup k horskému jezírku Totalpsee, po menším odpočinku další výstup do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Ze sedla návrat do Davosu pozemní lanovkou Parsennbahn. Procházka přes Davos lázeňským parkem k hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Výjezd lanovkou na Jakobshorn (2590 m n.m.) s panoramatickým výhledem na Davos a alpské vrcholky. Sestup k jezírku Stadlersee a dále do údolí potoka Sertig. Výstup úbočím na Abirügg (2105 m n.m.) a dále po horizontále na Rinerhorn (2053 m n.m.). Lanovkou a vlakem zpět do Davosu. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do Bergünu, malebné horské obce na trase železnice do průsmyku Albula. Celá železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Z Predy sestup zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél tratě. Při sestupu se prochází kolem všech tunelů a viaduktů, které se navzájem proplétají, pod nimi dovádí zpěněná říčka Albula. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou během malé zastávky u Filisuru krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Madrisu (1887 m n.m.). Mírný výstup na Zügenhüttli (2063 m n.m.), poté po horizontále na Älpli (2034 m n.m.). Po odpočinku výstup do sedla Schaffürgli (2394 m n.m.) přímo pod Madrisahornem. Sestup zpět přes Saaser Alp na Madrisu. Při sestupu krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Odjezd k pozemní lanovce Parsennbahn. Lanovkou až na vrchol Weissfluh (2844 m n.m.). Z vrcholu nádherný kruhový rozhled. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Mírný sestup údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2352 m n.m.). Po občerstvení v horské restauraci sestup po nádherné panoramatické cestě nad Davosem až do mezistanice Parsennbahn, po celou cestu krásné výhledy na Davos, jezero a okolní hory. Večer odjezd do ČR.

7. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

Nulové výdaje – všechny lanovky v programu v ceně!

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu