(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Glacier Express nazývaný též "Ledovocový Express" či "nejpomalejší rychlík světa" vede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp a je snem snad všech železničních nadšenců. Za okny panoramatických vagonů s částečně prosklenou střechou defilují zasněžené velehory, hluboká údolí, horské potoky či vodopády, zatímco ve vlaku mají cestující veškerý komfort včetně občerstvení, které je čerstvě připraveno v palubní kuchyni a naservírováno až k jejich sedadlu. Už jsme Vás zlákali? Potom se s námi vydejte na výlet Glacier Expressem po trase Brig - Svatý Mořic s obědem na palubě v ceně zájezdu. Kromě toho Vás čeká i celodenní výlet do francouzského Chamonix - známého horského střediska na úpatí majestátního masivu Mont Blanc.

Rychlý přehled
 • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • 2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***
 • jízda Glacier Expressem včetně oběda ve vlaku v ceně zájezdu
 • v ceně je vstup do relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)
Trasa
 • Leysin
 • Andermatt
 • průsmyk Oberalp
 • Disentis
 • Rýnská soutěska
 • viadukt Landwasser
 • Preda a tunel průsmykem Albula
 • Svatý Mořic

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem k Bodamskému jezeru. Krátká zastávka v rakouském lázeňském městě Bregenz na břehu Bodamského jezera. Průjezd Švýcarskem až k Ženevskému jezeru. Odtud se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence nebo Alpine Classic, vstup do relaxační centra s bazénem, vířivkou a saunou zdarma. Večeře. Nocleh. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Martigny v údolí Rhony a dále přes průsmyk Col de la Forclaz do francouzského Chamonix - známého horského střediska na úpatí majestátního masivu Mont Blanc, který se svým nejvyšším vrcholem s výškou 4808 m n. m. představuje nejvyšší horu Evropy. Z Chamonix se vydáte červeným ozubnicovým vláčkem na výlet k ledovci Mer de Glace - během 20 minut vystoupáte až do stanice Montenvers (1913 m n.m.), odkud je z vyhlídkové plošiny krásný pohled na severní stranu masivu Grandes Jorasses a největší francouzský ledovec Mer de Glace. Poté sjedete gondolovou lanovkou nad ledovec Mer de Glace a po schodech sestoupíte až k ledovci. Při návštěvě Ledovcové jeskyně se dostanete přímo do nitra ledovce. Po návratu zpět gondolovou lanovkou projdete kolem legendárního hotelu Montenvers k stálé expozici Glaciorium zabývající se výzkumem ledovců. Před odjezdem navštívíte také muzeum horských krystalů Galerie des Cristaux. Návrat ozubnicovou železnicí do Chamonix a prohlídka populárního horského střediska. Odjezd autobusem zpět do Švýcarska. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd údolím Rhony do Brigu. Nástup do věhlasného Glacier Expressu – nejpomalejšího rychlíku na světě. Vlak jede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp, které je možno obdivovat z klimatizovaných panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou. Objednaný oběd je servírován během jízdy, aniž by bylo nutno opustit pohodlné sedadlo.
Nejdříve cesta hlubokým údolím Rhony podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků, v jednom místě se vlak otočí v tunelu o 270 stupňů a vystoupá přitom o 150 metrů. Potom se údolí horní Rhony rozšíří a za Oberwaldem vlak pojede 20 minut 15 km dlouhým tunelem Furka až do horského Andermattu.
V Andermattu je zapřažena lokomotiva s ozubnicovým pohonem a vlak začne pomocí ozubnice stoupat do průsmyku Oberalp (2033 m n.m.) - nejvyššího bodu trasy se stejnojmenným horským jezerem uprostřed mohutných alpských štítů. Při sjezdu do Disentisu s monumentálním benediktinským klášterem se naskýtají nádherné výhledy.
V Disentisu je zapřažena opět normální lokomotiva a za Ilanzem se vlak ponoří do Rýnské soutěsky. V hlubokém kaňonu jsou koleje těsně podél Rýna, okolo se tyčí mohutné bílé skalní stěny. Po opuštění soutěsky vlak mine v Reichenau soutok Předního a Zadního Rýna a pokračuje širokým údolím do Thusisu, kde se rozloučí s Rýnem. Za Thusisem se údolí opět zužuje, vlak totiž projíždí soutěskou Schyn proti toku Albuly do Tiefencastelu.
V Tiefencastelu začíná známá trať přes průsmyk Albula, která je zahrnuta na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Nejdříve vlak jede krajinou zelených horských luk a malebných hor. Před Filisurem je světoznámý 65 metrů vysoký a 130 metrů dlouhý viadukt Landwasser, který je zakončen ohromujícím vjezdem do tunelu ve skalním masivu. A pak vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Hned za Predou začíná tunel Albula dlouhý skoro 6 km. Za tunelem se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá až do mondénního Svatého Mořice.
Po výstupu z vlaku odjezd podél toku Innu údolím Engadin do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Poznámka

NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 1000,-Kč/os. u dětí/dospělých do 25 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 2.500,-Kč/os. Dítě/dospělý do 25 let ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji má tedy nárok na slevu 3.500,-Kč!!!

Minimální výměna na vstupy
na vlak a lanovky Mer de Glace: 37 EUR.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu