(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

GoldenPass Express a Ženevské jezero

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

„Zlatý“ GoldenPass Panoramic Express šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera do alpinského prostředí Pays-d’Enhaut. Ale předtím navštívíte Ženevu, projedete se lodí po Ženevském jezeře a projdete pobřežní promenádu z Montreux k hradu Chillon. Závěrečnou lahůdkou jsou lázně Interlaken s vyhlídkou na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch a historické město Luzern pod masivem Pilatus.

Rychlý přehled
 • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • jízda Goldenpass Expressem v ceně zájezdu
 • 2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***
 • v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)
Trasa
 • Leysin
 • Ženeva
 • Lutry
 • Montreux
 • hrad Chillon
 • hrad Aigle
 • Zweisimmen
 • Interlaken
 • Luzern

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem k Bodamskému jezeru. Krátká zastávka v rakouském lázeňském městě Bregenz na břehu Bodamského jezera. Průjezd Švýcarskem až k Ženevskému jezeru. Odtud se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Ženevy na břehu stejnojmenného jezera. Prohlídka „hlavního“ města frankofonního Švýcarska a sídla mnoha mezinárodních institucí. Ženeva je krásná nejen historickým centrem, ale i nádhernými promenádami podél jezera. Od velkých květinových hodin v Anglické zahradě je úchvatný pohled na vodotrysk na jezeře. Palác národů je po Versailles nejrozhlejší budovou v Evropě. Odjezd podél jezera do lázeňského Lutry s malebným jachetním přístavem. Lodní výlet po Ženevském jezeře až do Montreux, z lodi nádherné pohledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřící mezi světové dědictví UNESCO, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Procházka po Montreux s luxusními hotely. Město bývalo místem častého pobytu skupiny Queen, proto na promenádě stojí socha Freddieho Mercuryho. Vycházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux až k mohutnému vodnímu hradu Chillon.Návrat na ubytování. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den
Snídaně. Sjezd ozubnicovou železnicí z Leysin do Aigle, při jízdě nádherný letecký pohled na hrad Aigle. Vycházka k hradu Aigle obklopenému vinicemi. Odjezd do luxusního Montreux u Ženevského jezera. Z Montreux populárním „zlatým“ vlakem GoldenPass Panoramic až do Zweisimmen. Vlak s panoramatickými vagony šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera, cestou se otvírají neustále nové pohledy na jezero a městečka mezi vinicemi. Po projetí tunelu u Jamanu se rázem ocitne ze subtropického klimatu v alpinském prostředí Pays-d’Enhaut. Současně opouští frankofonní Švýcarsko a ocitá se v německy mluvícím. Za okny se střídají malebná horská panoramata a rázovité horské vesničky s dominantními kostelíky. Z Zweisimmen autobusem údolím Simmental k Thunskému jezeru a dále do Interlaken ležícím mezi Thunským a Brienzským jezerem. Při prohlídce mondénních lázní upoutají luxusní hotely a hlavně vyhlídka na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Odjezd podél Brienzského jezera a průsmykem Brünig do Luzernu. Prohlídka Luzernu pod mohutným masivem Pilatu na břehu jezera Vierwaldstättersee. Historické centrum na břehu jezera je mimořádně malebné, ale známé jsou hlavně dřevěné kryté mosty s malovanými obrazy, které vedou přes řeku Reuss. Odjezd do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Poznámka
NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 400,-Kč/os. u dětí/dospělých do 25 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 1.500,-Kč/os. Dítě/dospělý do 25 let ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji má tedy nárok na slevu 1.900,-Kč!!!

Minimální výměna na vstupy
25 CHF (loď a zubačka).

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu