(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Interlaken Express a Jungraujoch Top of Europe

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Ze starobylého Luzernu panoramatickým Interlaken Expressem kolem švýcarských jezer až do Interlaken. Nicméně vrcholem zájezdu je výjezd na nejvýše položené evropské nádraží Jungraujoch – Top of Europe. Srdce milovníků přírody potěší Trümmelbašské a Giessbašské vodopády. Nostalgie si přijde na své při plavbách kolesovým parníkem po Thunském a Brienzském jezeře.

Rychlý přehled
  • 2 noci s polopenzí v hotelu Eiger Lodge
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, balkon

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

1. den
Odjezd večer.

2. den
V noci průjezd Německem a Švýcarskem. Ráno příjezd do Luzernu na břehu jezera Vierwaldstättersee. Prohlídka malebného města, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel a závěr bude u známého Lvího památníku. Po prohlídce nástup do Interlaken Expressu s panoramatickými vagony. Na cestující čeká cesta mezi grandiózními horami, třpytivými jezery a mohutnými vodopády. Nejdříve vlak jede podél mýtického jezera Vierwaldstättersee, poté začne stoupat a jede podél malebných jezer Sarner a Lungern a nakonec překoná průsmyk Brünig (1008 m n.m.). Po sjezdu do údolí Haslital pokračuje kolem jezera Brienzského jezera až do Interlaken. Mondénní lázně leží mezi modrým Thunským a tyrkysovým Brienzským jezerem, při prohlídce upoutají luxusní hotely a hlavně vyhlídka na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Lodní výlet kolesovým parníkem Blümlisalp po Thunském jezeře až do Spiezu. Z lodi krásné výhledy na okolní hory. Krátká prohlídka malebného městečka Spiez s mohutným hradem. Odjezd do Grindelwaldu – svěznámého horského střediska položeném v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Z Kleine Scheidegg stoupá železnice na stanici Eigergletscher, kde se ponoří do skalního tunelu a pokračuje na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí na Kleine Scheidegg a dále do Grindelwaldu k hotelu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do Lauterbrunnenu. Výjezd gondolovou lanovkou na Grütschalp na skalní terase a dále vlakem po horizontále do starobylého Mürrenu s výhledem na trojici Jungfrau, Mönch a Eiger jako na dlani. Procházka po horském městečku s klasickými dřevěnými domy. Cesta vlakem zpět na Grütschalp, kterou doprovází neustálé výhledy na horská panoramata. Z Grütschalp lanovkou zpět do Lauterbrunnen a odjezd do Interlaken. Lodní výlet kolesovým parníkem Lötschberg po Brienzském jezeře až do Giessbachu. Z lodi krásné výhledy na okolní hory. Přímo z přístaviště výjezd pozemní lanovkou ke starobylému Granhotelu Giessbach. Hotel je položen na nádherné vyhlídkové terase s výhledem na jezero a protilehlé hory. Na přelomu 19. a 20. století býval místem setkávání mondénní společnosti. Ve 2.polovině 20. století začal jeho věhlas postupně upadat, ale během posledních 20 let se opět zaskvěl v plné kráse. Přímo nad hotelem hučí mohutné několikastupňové vodopády. Od hotelu návrat lanovkou a pokračování lodí do Brienzu. Procházka po městečku, které je známé svojí řezbářskou tradicí. Odjezd do ČR.

5. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
na vlaky a loď: 262 CHF.

Poznávací zájezdy