(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí
STĚHUJEME SE!!! - naši pobočku v Chomutově naleznete od 1. 8. 2023 na nové adrese: Puchmayerova 133, Chomutov

Interlaken Express a Jungraujoch Top of Europe

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 2 noci s polopenzí v hotelu Eiger Lodge
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, balkon

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd

1. den
Odjezd večer.

2. den
V noci průjezd Německem a Švýcarskem. Ráno příjezd do Luzernu na břehu jezera Vierwaldstättersee. Prohlídka malebného města, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel a závěr bude u známého Lvího památníku. Po prohlídce nástup do Interlaken Expressu s panoramatickými vagony. Na cestující čeká cesta mezi grandiózními horami, třpytivými jezery a mohutnými vodopády. Nejdříve vlak jede podél mýtického jezera Vierwaldstättersee, poté začne stoupat a jede podél malebných jezer Sarner a Lungern a nakonec překoná průsmyk Brünig (1008 m n.m.). Po sjezdu do údolí Haslital pokračuje kolem jezera Brienzského jezera až do Interlaken. Mondénní lázně leží mezi modrým Thunským a tyrkysovým Brienzským jezerem, při prohlídce upoutají luxusní hotely a hlavně vyhlídka na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Lodní výlet kolesovým parníkem Blümlisalp po Thunském jezeře až do Spiezu. Z lodi krásné výhledy na okolní hory. Krátká prohlídka malebného městečka Spiez s mohutným hradem. Odjezd do Grindelwaldu – svěznámého horského střediska položeném v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Z Kleine Scheidegg stoupá železnice na stanici Eigergletscher, kde se ponoří do skalního tunelu a pokračuje na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí na Kleine Scheidegg a dále do Grindelwaldu k hotelu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do Lauterbrunnenu. Výjezd gondolovou lanovkou na Grütschalp na skalní terase a dále vlakem po horizontále do starobylého Mürrenu s výhledem na trojici Jungfrau, Mönch a Eiger jako na dlani. Procházka po horském městečku s klasickými dřevěnými domy. Cesta vlakem zpět na Grütschalp, kterou doprovází neustálé výhledy na horská panoramata. Z Grütschalp lanovkou zpět do Lauterbrunnen a odjezd do Interlaken. Lodní výlet kolesovým parníkem Lötschberg po Brienzském jezeře až do Giessbachu. Z lodi krásné výhledy na okolní hory. Přímo z přístaviště výjezd pozemní lanovkou ke starobylému Granhotelu Giessbach. Hotel je položen na nádherné vyhlídkové terase s výhledem na jezero a protilehlé hory. Na přelomu 19. a 20. století býval místem setkávání mondénní společnosti. Ve 2.polovině 20. století začal jeho věhlas postupně upadat, ale během posledních 20 let se opět zaskvěl v plné kráse. Přímo nad hotelem hučí mohutné několikastupňové vodopády. Od hotelu návrat lanovkou a pokračování lodí do Brienzu. Procházka po městečku, které je známé svojí řezbářskou tradicí. Odjezd do ČR.

5. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
na vlaky a loď: 262 CHF.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu