(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Nejkrásnější viadukty Rhétské dráhy

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Viadukty Rhétské dráhy jsou světový pojem. Nejvýznamější jsou Landwasser, Wiesen a Solisbrücke, které si prohlédnete ze všech stran. Vrcholem je naučná stezka podél tunelů a viaduktů nad říčkou Albula. Po této části trati se svezete i Rhétskou dráhou. Davos a okolní vrcholy ani není třeba představovat. A panoramatický rozhled z vrcholu Weissfluh je úžasný.

Rychlý přehled
 • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • v programu jedinečná vyhlídková místa na nejznámější viadukty Rhétské dráhy
 • 2 noci s polopenzí v hotelu v renomovaném Davosu
Trasa
 • Davos
 • Schatzalp
 • viadukt Solisbrücke
 • Bergün
 • Preda
 • železniční muzeum Albula
 • viadukt Wiesen
 • Filisur
 • viadukt Landwasser
 • Weissfluh

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Od Bodamského jezera proti toku Rýna až do Vaduzu. Prohlídka Vaduzu – hlavního města Lichtenštejnska. Městu dominuje zámek, ve kterém sídlí knížecí rodina. Po prohlídce dále proti toku Rýna kolem historického města Chur až do Thusisu. Za Thusisem průjezd soutěskou Schyn a zastávka u kamenného železničního viaduktu Solisbrücke, který přemosťuje říčku Albula. Cesta pokračuje přes starobylé horské vesničky až do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města uprostřed horských velikánů. Ubytování v renovovaném hotelu Ochsen přímo v centru. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Bergünu, malebné horské obce na trase železnice do průsmyku Albula. Celá železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Z Predy sestup zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél trati. Při sestupu se prochází kolem všech tunelů a viaduktů, které se navzájem proplétají, pod nimi dovádí zpěněná říčka Albula. Po příchodu zpět do Bergünu prohlídka železničního muzea o trati přes průsmyk Albula. V muzeu se interaktivním způsobem dozvíte vše o historii i současnosti železniční trati. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou během malé zastávky u Filisuru krátká pohodlná vycházka (cca 15 mimut) přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Návrat do Davosu. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos, jezero a okolní hory. Možnost navštívit alpskou zahrádku s množstvím alpinek. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd vlakem k viaduktu Wiesen. Z nádražíčka Wiesen se jde po souběžném chodníku přímo po viaduktu, pod sebou vidíte v hloubce potok Landwasser a nad ním mohutné skály. Po překonání viaduktu je to již jen kousek na vyhlídku. Z vyhlídky je nádherný výhled na tento nejvyšší viadukt Rhétské dráhy. Návrat zpět po viaduktu a odjezd vlakem dále do Filisuru. Již z nádraží je překrásný výhled na údolí obklopené horami. Pohodlná vycházka lesem (cca 20 minut) na panoramatickou vyhlídku na viadukt Landwasser, nejznámější švýcarský viadukt, který ústí přímo do skalního tunelu. Z vyhlídky budete mít viadukt jako na dlani i s projíždějícími vlaky. Návrat na nádraží do Filisuru a vlakem do Davosu. Z Davosu výjezd dvěma sekcemi pozemní lanovky Parsennbahn a gondolovou lanovkou na vrchol Weisssfluh (2844 m n.m.) - nejvyšší vrchol nad Davosem. Z vrcholu je úchvatný panoramatický rozhled, lze spatřit čtyřtisícovky a ledovce Bernina, rakouskou Silvrettu a za dobré viditelnosti i Bernské Alpy. Po návratu dolů bude čas k prohlídce Davosu. Večer odjezd do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
na vlak Bergün-Preda a muzeum 28 CHF.

Poznávací zájezdy