(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Nejkrásnější zubačky a nocleh na vrcholu Pilatus

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Nejstrmější zubačka na světě Vás vyveze na vrchol Pilatus na Luzernem a jezerem Vierwaldstättersee. V hotelu Bellevue na vrcholu si dokonale vychutnáte panoramatický rozhled se západem a východem slunce. A druhý den vyjedete historickou zubačkou na Schynige Platte, odkud je nejkrásnější rozhled v celé oblasti Jungfrau.

Rychlý přehled
  • 4denní zájezd pro milovníky železnic, horských panoramat a romantiky
  • 1 nocleh s polopenzí v hotelu Bellevue přímo na vrcholu Pilatus
  • jízda nejstrmější zubačkou světa na vrchol Pilatus v ceně zájezdu
  • jízda historickou zubačkou na Schynige Platte v oblasti Jungfrau v programu zájezdu
Trasa
  • Luzern
  • jezero Vierwaldstättersee
  • Pilatus
  • Schynige Platte
  • Interlaken

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

1. den
Odjezd večer.

2. den
V noci průjezd Německem. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem do Luzernu na břehu jezeru Vierwaldstättersee. Prohlídka historického centra Luzernu s dřevěnými krytými mosty Kapellbrücke a Spreuerbrücke a mnoha krásnými budovami. Po prohlídce lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee vyhlídkovou jachtou Saphir. Okolním horám dominuje mohutná hora Pilatus, na jejímž úpatí se město rozkládá. Místní obyvatelé ji ve středověku nazývali Dračí hora, obávali se tam žijících draků. A přímo na vrcholu je hotel, kde budete nocovat. Po vystoupení z lodi odjezd do Alpnachstad. Z Alpnachstadu výjezd nejstrmější zubačkou na světě na vrchol Pilatus (2132 m n.m.). Krásně červené vagonky zubačky překonávají výškový rozdíl 1629 metrů a nejstrmější stoupání je 48%. Konstrukčně je použit zcela nový ozubnicový systém dvou vodorovně se otáčejících ozubených kol. Ubytování v kruhovém panoramatickém hotelu Bellevue na vrcholu a přípitek na uvítanou. Možnost výstupu na vyhlídkové skály Esel a Oberhaupt s nádhernými rozhledy na švýcarské Alpy a dole ležící Luzern u jezera Vierwaldstättersee. Poté, co odjedou poslední turisté, vše na vrcholu utichne a západ slunce už patří jen hotelovým hostům. Zážitkem je i pohled na noční Luzern po večeři o 4 chodech. Panoramata lze sledovat přímo z okna hotelového pokoje.

3. den
Snídaně. Po snídani možnost si projít vyhlídkovou Dračí stezku s kamzíky a kozorohy a naposledy si vychutnat jedinečnou atmosféru na vrcholu. Pokochat se i pohledem novou gondolovou lanovku Dragon Ride. Návrat zubačkou do Alpnachstadu. Odjezd přes průsmyk Brünig do oblasti Jungfrau. Příjezd na nádraží ve Wilderswilu. Výjezd historickou zubačkou na Schynige Platte (2068 m n.m.), cestou se otvírají postupně pohledy na okolní hory a dole ležící jezera. Hluboko v údolí leží u nohou modré Thunské jezero a tyrkysové Brienzské jezero, mezi nimi Interlaken. Na opačné straně dominují horské velikány Jungfrau, Eiger a Mönch a k tomu horskými loukami a bílými skalami stoupají na vrchol barevné vláčky. Návštěva alpské zahrady s množstvím alpských květin. Návrat ozubnicovou železnicí do Wilderswilu. Odjezd do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní ležících mezi Thunským a Brienzským jezerem. Po prohlídce odjezd do ČR podél Brienzského jezera.

4. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
na loď a zubačku Schynige Platte 72 CHF.

Poznávací zájezdy